Taneczny sierpień w Przestrzeni Trzeciego Wieku – zajęcia dla seniorów

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Mimo wakacyjnego okresu, w Przestrzeni Trzeciego Wieku na seniorów czeka wiele możliwości. Sierpień upłynie pod znakiem tańca - w poniedziałki między 14 a 16 odbywają się zajęcia taneczne. Do harmonogramu w połowie miesiąca wróci także zumba, która zawsze cieszy się sporym zainteresowaniem

Tym razem raz w tygodniu, ale przez trzy godziny trzy grupy. Postanowiliśmy to zwiększyć ze względu na duże zainteresowanie. Zapraszamy seniorów na piątą jubileuszową potańcówkę senioralną – Senior Party w podwórku przy ulicy Ruskiej 46a w klubokawiarni Recepcja. To już 16 sierpnia – mówi Katarzyna Delikowska, kierowniczka PTW.

Zajęcia taneczne i potańcówki to aktywność, która szczególnie przypadła do gustu wrocławskim seniorom, dlatego PTW planuje również wyjście z nimi w plener.

Pierwsze odbędą się 20 sierpnia w Parku Południowym o godz. 10:00. Zaprosimy na zumbę mieszkańców Wrocławia, nie tylko seniorów – chociaż grupa senioralna będzie. To zajęcia otwarte. Również 27 sierpnia również Park Południowy, godz. 10:00 taniec współczesny. To, czego nauczą się seniorzy, zaprezentują właśnie w Parku Południowym – dodaje Katarzyna Delikowska, kierowniczka PTW.

Oprócz tego w poniedziałki od 12 do 16 odbywać się będą konsultacje prawne i technologiczne.

Kolejną rzeczą, która będzie szła trochę w innym kierunku, jest współpraca ze Stowarzyszeniem Odnowa. Będziemy chcieli zorganizować grupę wsparcia przy Przestrzeni Trzeciego Wieku dla osób uzależnionych, współuzależnionych seniorów i ich bliskich. Po to, żeby wspomagać i pokazywać, że poprzez różnego rodzaju aktywności możemy zapobiegać uzależnieniom – podkreśla Katarzyna Delikowska, kierowniczka PTW.

Na wszystkie zajęcia w Przestrzeni Trzeciego Wieku trzeba się zapisać. Można to zrobić na przykład telefonicznie.

Zapisów można dokonać pod numerami telefonów 739 194 102 lub 739 194 072. Wszystko jest również w harmonogramie, więc można go pobrać z Facebooka lub przyjść osobiście – podsumowuje Katarzyna Delikowska, kierowniczka PTW.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy