Tanecznym krokiem między pokoleniami

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Warsztaty taneczne dla seniorów to jedne z szerokiej oferty WCRS-u. Znajdujemy się tutaj, ponieważ już niedługo światło dzienne ujrzy program, który połączy pokolenia.

Wydział promocji miasta realizuje teraz taki program pt. „Generacja Wrocław”. Jest on prowadzony przez Basię – seniorkę i Julkę – juniorkę. Chcemy w tym programie pokazać, że tak naprawdę seniorzy i juniorzy niewiele się między sobą różnią i zachęcić ich do wyjścia z domu, bo we Wrocławiu mamy całą masę miejsc i atrakcji, gdzie seniorzy i juniorzy mogą wspólnie spędzić czas razem, ale też osobno – mówi Katarzyna Burda z Wydziału Promocji Miasta i Turystyki.

Julia i Pani Barbara pokazują sobie nawzajem miejsca dla nich ważne i potencjalnie interesujące dla tej drugiej. 

Wydaje mi się, że najciekawszym miejscem, w które zabrała mnie Basia było Afrykarium, ponieważ po pierwsze było tam ciepło, a po drugie było wiele rzeczy, które można zwiedzić – mówi Julia Zielińska, prowadząca program.

Pani Barbara najlepiej zapamiętała wizytę w Centrum Innowacyjnym, które znajduje się pod mediateką. 

Miałam okazję zajrzeć do wirtualnego świata w takich goglach i przyznasz szczerze, że nie wiedziałam, że coś takiego tam jest. Wiedziałam, że jest we Wrocławiu, ale nigdy tam nie byłam. Z ogromną przyjemnością założyłam te okulary, wdarłam się w tę rzeczywistość wirtualną. Jakoś mnie nie bardzo przeraziła, ale na pewno mnie zainteresowała – mówi Barbara Iwanowska, prowadząca program.

Obie panie spełniają się także na w roli prowadzących program „Generacja Wrocław”. 

Podoba mi się tutaj, ponieważ nie czuję się jak w pracy, bo mamy tutaj taką wesołą energię i możemy robić różne ciekawe rzeczy – mówi Julia Zielińska, prowadząca program.

Jesteśmy dwie, to nawet trudno nazwać współprowadzącą, ponieważ każda z nas ma swoją działkę i my nie uzupełniamy się, tylko każda robi swoje. Ja względem Julki, Julka robi to dla mnie – mówi Barbara Iwanowska, prowadząca program.

Jednym z miejsc, do których pani Barbara zabrała Julię, były warsztaty tańca dla seniorów organizowane przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. 

Ja w życiu bardzo dużo tańczyłam – w różnych miejscach, z wielu powodów. Nie żebym chodziła do jakichś grup tanecznych. Kiedyś, dawno, należałam do baletu, potem byłam w kabarecie, potem byłam w dolnośląskim, reprezentacyjnym zespole pieśni i tańca, przez 7 lat – mówi Barbara Iwanowska, prowadząca program.

Zabawa, ruch, możemy się spotkać.

Dopiero trzeci raz tutaj jestem, ale bardzo mi się podoba.

Warsztaty, dla takich ludzi, jak ja, to jest jednak jakiś bodziec, jakaś inicjatywa, bo nie każdy taką inicjatywę sam z siebie wydusi, no bo gdzie, na klatce schodowej? A tutaj – proszę uprzejmie.

Zacząłem chodzić do pani Joasi jeszcze jak były zajęcia online, w czasie pandemii, jak byliśmy zamknięci w domu, jak nie można było wychodzić z domu. Pani Joasia prowadziła te zajęcia i to była taka fajna rzecz.

Program „Generacja Wrocław” będzie emitowany na antenie Echo24 i miejskich kanałach internetowych. 

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy