Tarcza antykryzysowa. Ciąg dalszy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Rząd podsumował działania w ramach tarczy branżowej i antykryzysowej. Wsparcie, jakie otrzymali wrocławscy przedsiębiorcy na początku 2021 roku w ramach tarczy finansowej 2.0, szacuje się na ponad 145 mln zł. Zespół Zarządzania Kryzysowego zapowiedział również tarcze dla regionów turystycznych.

Staramy się również dobierać instrumenty, zarówno z BGK, w kontekście dopłat do kredytów, zabezpieczeń kredytowych dla przedsiębiorców, czyli tak zwane instrumenty finansowe zwrotne, żeby pomóc przedsiębiorcom przetrwać – mówi Olga Semeniuk, Wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii RP.

Nowe rozporządzenie dotyczące tarczy branżowej w skali całego kraju, to kolejne 3,5 mld zł. Instrumenty wsparcia, które zostały uruchomione w  grudniu 2020 roku dla przedsiębiorstw, które dalej są w zamknięciu – będą przedłużone.

Nowymi instrumentami wsparcia dla przedsiębiorców, w drugiej tarczy, przede wszystkim będą dopłaty do kosztów stałych do 70%, jak również dostęp do długoterminowych kredytów – dodaje Olga Semeniuk.

Nam zależy na utrzymaniu produkcji i na utrzymaniu zatrudnienia. Dolny Śląsk ostatnio otrzymał 420 mln zł, mniej więcej 1/3 tych pieniędzy jest we Wrocławiu, 2/3 wniosków została rozpatrzona pozytywnie – mówi Jarosław Obremski, Wojewoda Dolnośląski.

Do tego momentu wypłaciliśmy 30 mld zł pomocy, z czego ponad 13 mld zł stanowiły zwolnienia z opłacenia składek. Dla samego województwa dolnośląskiego było to 1,4 mld zł, z czego połowa przypadała na Wrocław – mówi Włodzimierz Owczarczyk, członek zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca do wypełniania wniosków drogą elektroniczną i do korzystania z e-wizyt, czyli internetowych spotkań. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy