Tarcza Beauty

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Tarcza antykryzysowa, z której teraz korzysta wielu przedsiębiorców, nie dotyczy jednak wszystkich. Grupa #BeautyRazem stworzyła własną wersję tarczy, która pozwoli przetrwać całemu środowisku. Projekt już trafił do kilku posłów i Ministerstwa Rozwoju.

— Prowadzę działalność jednoosobową i tarcza antykryzysowa jest teraz jedynie kroplą w morzu potrzeb. Złożyłam wniosek o mikropożyczkę, jeszcze nie dostałam żadnego potwierdzenia — mówi Wioletta Orlecka, fryzjerka.

— Cały czas nasza sieć trzystu salonów czeka, żeby ruszyć do działania. Dostajemy już sygnały od naszych klientek, że bardzo chciałyby wrócić. My skupiamy siły na marketingu i przygotowaniu się do otwarcia — dodaje Natalia Janik, Dyrektor działu marketingu Studio Figura International. 

Grupa Beauty Razem powstała z inicjatywy Michała Łenczyńskiego, który od lat jest dyrektorem Akademii Sztuk Piękności. Grupa dziś zrzesza ponad 30 tysięcy specjalistów z całej Polski. Oprócz wsparcia i wzajemnej pomocy, stworzyła także Tarczę Beauty, która ma pomóc tej branży w obecnej sytuacji. Tarcza między innymi zawiera obniżenie VAT-u do 8% na usługi kosmetyczne oraz dopłaty do czynszów w okresie zakazu działalności.

Za mną widać pusty lokal, za który musimy płacić czynsz. Dzięki uprzejmości właściciela udało się go zmniejszyć, ale nie wszyscy są w tak komfortowej sytuacji — tłumaczy Michał Łenczyński, założyciel grupy #BeautyRazem.

— Największą pomocą dla mnie byłaby możliwość powrotu do pracy — przyznaje fryzjerka. 

Niecodzienna sytuacja, w której znalazł się właściwie cały świat, wymaga niecodziennych rozwiązań. I tak powstała przepowiednie dla branży beauty i dla jej klientów.

— Mam takie przeczucie, że 18. albo 25. maja. To będą bardzo ważne daty, które moim zdaniem przywrócą tę branżę — zdradza Wojciech Glanc, jasnowidz.

— Chciałbym pozdrowić swoje klientki, nie mogę się doczekać, aż wreszcie się zobaczymy — podsumowuje fryzjerka. 

Kiedy będzie można pójść do fryzjera? Ten dzień nie jest jeszcze znany, ale jednego można być pewnym. Specjaliści już są gotowi na przyjęcie klientów.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy