Targi pracy w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu. Dużo zainteresowanych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kolejne tragi pracy tym razem zorganizowane pod siedzibą Starostwa Powiatowego we Wrocławiu. Oferta była bogata, więc zainteresowanie było spore od samego rana.

Pierwsze targi pracy właśnie na dziedzińcu i w środku w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu. Od rana, od godziny 9 obserwuje te tłumy ludzi, którzy przychodzą. Wydawać by się mogło, że stopa bezrobocia w powiecie wrocławskim to jest 1,2% czyli taka higieniczna. Patrząc na tę liczbę wystawców, ale i też liczbę osób, która się przebija dzisiaj, jestem bardzo zaskoczony, ale oczywiście pozytywnie, bo te targi są po to żeby ci wszyscy, którzy nie mają jeszcze pracy, a chcieliby pracować to jest właśnie odpowiednie miejsce, żeby przyjść – mówi Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.

Pani Ewa od 11 lat prowadzi salon kosmetyczny. Pandemia COVID-19 i zmiany w systemie podatkowym doprowadziły do tego, że dziś sama szuka zmian.

-Myślę nad zmianą w swoim życiu. Po prostu wypaliłam się zawodowo i potrzebuje zmiany. W tej chwili niestety prowadzenie własnego biznesu to są niesamowite stresy i ja po prostu nie chcę tego przeżywać. Od momentu pandemii, no niestety człowiek walczy, żeby przetrwać. W związku z tym ja po prostu już nie chcę. Chcę zadbać o swoje zdrowie, o swój komfort pracy i po prostu chcę coś poszukać dla siebie – mówi Ewa Ściobłowska, szuka pracy.

-Systematycznie już odwiedzamy tego typu miejsca, jesteśmy zapraszani. Jak sama nazwa targów wskazuje, szukamy chętnych funkcjonariuszy do zaszczytnej służby w obronie kraju, bezpieczeństwa ojczyzny. Szukamy kandydatów na różnego rodzaju stanowiska. Jesteśmy służbą, która sama szkoli swoich funkcjonariuszy i osoby, które ubiegają się o te zatrudnienie do naszych szeregów. Może przyjść osoba, która jeżeli ma chęć, jeżeli zdaję sobie sprawę z tego na czym mniej więcej polega to myślę, że jest to dobry kandydat – mówi ppor. Łukasz Czerwiński, służba więzienna.

-Informujemy o naszym zawodzie radcy prawnego. Jak może pomóc zarówno pracownikom jak i pracodawcom. No i też oczywiście naturalnie zachęcamy do tego, żeby młodzi ludzie podjęli tą drogę nauki i stali się doradcami prawnymi za kilka lat – mówi Aleksandra Pakuła, rzeczniczka prasowa Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu.

Mamy nadzieję, że służba policji jest sama w sobie atrakcyjna i daje sporo satysfakcji. Natomiast myślę, że pewność zatrudnienia, stały zarobki, które sukcesywnie wzrastają. Szybsza możliwość przejścia na emeryturę i szereg innych ekwiwalentów dodatkowych, które nadal służba policji gwarantuje m.in. trzynasta pensja, dodatek mundurowy itp.-  mówi st. asp. Aleksandra Freus, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Oprócz pracodawców byli także przedstawiciele uczelni, którzy zachęcali do zwiększenia swoich kompetencji.

-Jesteśmy tutaj z naszą ofertą rozwojową. Nie mamy ofert pracy, natomiast można dzięki naszym ofertom w łatwy sposób szybko się przebranżowić. Ja akurat reprezentuje dział studiów podyplomowych, tutaj koleżanka zajmuje się studiami MBA i na tę studia też serdecznie zapraszamy. Można się rozwinąć w zakresie IT na przykład mamy ofertę studiów podyplomowych tester oprogramowania, można też w łatwy i szybki sposób stać się projektantem wnętrz – mówi Weronika Bereska, Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych.

-Pomimo tego, że bezrobocie jest bardzo małe to każdy ma prawo znaleźć inne miejsce pracy. Bardziej widząc dużo młodzieży, która dopiero będzie wchodziła na rynek pracy i ta młodzież widoczne już poszukuje potencjalnych pracodawców, ale też zauważyłem innych, którzy chcą znaleźć może inną, bardziej płatną pracę albo w innej branży w innym zawodzie – mówi Sławomir Hryniewicz, przewodniczący Rady Biznesu powiatu wrocławskiego.

-Jako, że po raz pierwszy te targi odbywają się poza Powiatowym Urzędem Pracy, dziedzińcem Powiatowego Urzędu Pracy to jesteśmy faktycznie bardzo mile zaskoczeni, że tak dopisała frekwencja, tak dużo osób odwiedza nasze targi – mówi Rafał Niewiadomski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu.

Każdego wystawcę, który tego dnia był ze swoją ofertą pracy w starostwie, można znaleźć na stronie powiatu wrocławskiego.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy