Targi sztuki „Scena Zimowa” na wrocławskim Bulwarze Staromiejskim

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Już w najbliższy weekend 18 i 19 grudnia we Wrocławiu odbędą się targi sztuki, podczas których swoje prace zaprezentują między innymi studenci Akademii Sztuk Pięknych oraz znani artyści. Wydarzenie to odbędzie się przy Placu Jana Pawła II 17. Wstęp jest wolny.

Organizujemy targi sztuki nazwaliśmy to Scena Zimowa Krupa Gallery, czyli wystawę tym razem przedświąteczną z możliwością zakupienia dzieł sztuki. Nie tylko prac naszych galeryjnych artystów, ale zaprosiliśmy także na to wydarzenie studentów z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Tutaj kilku profesorów wybrało dla nas najbardziej utalentowanych młodych, które również będą z nami – mówi Katarzyna Młyńska-Sachs, Krupa Gallery.

Oprócz prac artystycznych do nabycia będą między innymi książki oraz gadżety od innych wrocławskich instytucji. Podczas targów można będzie także spotkać autorów dzieł prezentowanych na Scenie Zimowej.

Będziemy pokazywali malarstwo klasyczne wykonywane techniką olejną na płótnie, są także pastele, prace kolażowe, posługujące się trochę farbami wodnymi, trochę zdjęciami wycinanymi. Więc bardzo, bardzo szeroki spektrum zarówno technik jak i tematyki tego, co prace będą prezentowały – mówi Łukasz Narożny, manager Krupa Gallery.

Warto dodać, że to pierwsze tego typu targi sztuki we Wrocławiu, co czyni to wydarzenie wyjątkowym.

Targi sztuki we Wrocławiu jeszcze nie gościły. To też nie są jeszcze takie z prawdziwego zdarzenia, chociaż bardzo chcielibyśmy takie zorganizować. Wydaje mi się, że to jest bardzo dobry moment na promocje twórczości, dlatego też zdecydowaliśmy się zaprosić studentów z Akademii Sztuk Pięknych. Bardzo im dziękujemy za to, że udostępnili nam prace i swój czas i profesorom za to, że nam ich podesłali. Jest to wybór kuratorski dr Anny Kołodziejczyk, Pawła Baśnika i prof. Waldemara Kuczmy – dodaje Katarzyna Młyńska-Sachs.

Te prace, które tutaj prezentujemy wszystkie można będzie kupić. Tak że jeżeli ktoś będzie miał ochotę zrobić jakiś taki wyjątkowy, oryginalny prezent o dużej wartości artystycznej to serdecznie zapraszamy – zaprasza Łukasz Narożny.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy