Targi Turystki Wrocław 2020 [28-01.03]

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W ten weekend (28.02-01.03) na Stadionie Wrocław odbywają się Międzynarodowe Targi Turystki i czasu wolnego. Na gości czeka ponad 200 wystawców z całego świata, a także festiwal podróżników. Targi Turystyki potrwają do niedzieli. Wstęp na wydarzenie jest biletowany.

Targi Turystki Wrocław 2020 [28-01.03]

– Przychodzi się tu i nie chcę się od tego miejsca oderwać. Jest tu masa rzeczy: produkty regionalne, wiele atrakcji turystycznych, wiele konkursów ta scena żyje przez 3 dni. Mamy wiele voucherów i nagród do rozdania i to wszystko do niedzieli – mówi dyrektor targów, Piotr Olczak.

Podczas Targów można uzyskać informacje na temat podróży w różne rejony świata, spotkać się z podróżnikami, a także zobaczyć atrakcję Wrocławia. Wystawcy na stoiskach zachęcają gości do odwiedzenia swoich miast i krajów.

– Wrocławianie są ciekawi świata i chcemy pokazać, że Gran Canaria, to nie tylko taka pogoda i piękne plaże, ale także góry i pięknie zabytki, które można odwiedzić – podkreśla Magdalena Adamczyk, przedstawiciel GranCanaria.

– Jeżeli człowiek lubi zamki, to mamy dużo zamków w największych miastach i w Trokach, Wilnie i Kownie. Mamy ścieżki turystyczne, rowerowe dla turystów – dodaje Lucia Terenteva, przedstawicielka Litwy.

Międzynarodowe Targi Turystki i czasu wolnego Wrocław 2020

Litwa słynie także z uzdrowisk i pięknych małych miasteczek. Olsztyn również zaprasza wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska na terenie miasta znajduje się 11 jezior a także największa plaża miejska.

– Mamy wiele lasów, tereny rekreacyjne oraz niesamowite zabytki. Chwalimy się Kopernikiem, który u nas mieszkał i w Olsztynie znajduje się instrument astronimiczny wykonany jego ręką – mówi Krzysztof Otoliński z Biura Promocji Urzędu Miejskiego miasta Olsztyn. 

– Wałbrzych przepiękne, stare Dolnośląskie miasto. Mamy sztandardowe cztery pozycję: zamek w Książu, palmiarnia w Lubiechowie, muzeum ceramiki i porcelany w centrum miasta i centrum nauki sztuki Stara Kopalnia – dodaje Andrzej Partyka, przewodnik centrum nauki sztuki Stara Kopalnia.

To jest muzeum i centrum sztuki w zrewitalizowanej kopalni węgla kamiennego. Miejsce można zwiedzać całą rodzinę, trasa wycieczki zajmuje około dwie godziny. W miejscowości Sława na gości w tym sezonie będzie czekać nowa plaża.

– Do tej pory było jedno kąpielisko, od roku 2020 kąpieliska będą dwa. Wybudowana kosztem 5 milionów złotych nowa plaża zaraz będzie przechodzić odbiory. Osoby, które przyjadą w tym roku do Sławy bardzo się zdziwią – podkreśla Tomasz Krzymiński, Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku

– Dowiedziałam się bardzo wiele rzeczy na temat małych miejscowości w Polsce, choć dużo podróżuję – mówi Maria, uczestniczka targów. 

– Są to targi jedne z wielu w Polsce i mają bardzo atrakcyjną ofertę – dodaje Krzysztof, uczestnik targów.

Międzynarodowe Targi Turystki i czasu wolnego potrwają do niedzieli na Stadionie Wrocław, wstęp jest biletowany.

 

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy