TAT na Nowy Dwór. Pierwszy odcinek gotowy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pierwszy odcinek Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór zostanie oddany do użytku już w ten weekend. Od soboty 26 czerwca tramwaje pojadą od pl. Orląt Lwowskich do ul. Śrubowej.

W ramach tej inwestycji, która łącznie będzie miała 7 km, w tym momencie oddajemy 2 km torowiska. Dodatkowo ławki, kosze na śmieci, chodniki 5 nowych przystanków, na których są wiaty, mała architektura, oświetlenie. Wszystko po to, aby w najbliższą sobotę mieszkańcy Wrocławia mogli korzystać z tej nowoczesnej infrastruktury – mówi Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje.

Remont na tym odcinku rozpoczął się dwa lata temu. Między innymi został na nim także wyremontowany wiadukt przy ul. Smoleckiej pomiędzy ul. Braniborską a ul. Robotniczą.

Funkcjonował tutaj wiadukt kolejowy, który został rozebrany. Jego podpory były zabytkowe i zostaną wykorzystane. Aktualnie są zdeponowane w ZDiUMie, ale trafią do przyszłego parku Henrykowskiego, który będzie urządzony w stylu industrialnym, gdzie infrastruktura kolejowa wpisze się w charakter tego miejsca – opowiada Bartosz Nowak.

Budowa Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór w całości ma być zakończona w 2023 roku, ale już od najbliższej soboty tramwaje będą kursowały nowowyremontowanym odcinkiem, czyli od strony Centrum do przystanku Wrocławski Park Przemysłowy. Zapytaliśmy mieszkańców Wrocławia co sądzą na temat tej inwestycji.

Myślę, że to ułatwi życie mieszkańcom. Mieszkam niedaleko stąd, więc dla mnie będzie wygodnie przemieszczać się z dzieckiem, bo będę teraz miała przystanek blisko domu.

Zdecydowanie ułatwi to komunikację na Nowy Dwór i nie tylko.

Pewnie, że fajnie. Zawsze się przyda rozwijanie miasta i komunikacji w nim.

Moim zdaniem tramwaj będzie doskonałym dodatkiem komunikacyjnym do tego, żeby łatwiej było dostać się na Nowy Dwór. Ponieważ nie każdy ma dostęp do przystanków autobusowych też nie ma co ukrywać jest dużo korków na mieście, także tramwaj zdecydowanie ułatwi dojazd – mówią mieszkańcy.

Jeżeli pojawią się tutaj zabudowania, pojawią się nowe działalności gospodarcze i ta skala ruchu osób będzie w tym miejscu się zwiększała to jesteśmy przygotowani na to, że na tym odcinku na ul. Smoleckiej w stronę Dworca Świebodzkiego może pojawić się jeszcze jeden przystanek tramwajowo-autobusowy, jeżeli miasto będzie tego wymagało, czyli mam tutaj na myśli mieszkańców – dodaje Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje.

Nowy odcinek kosztował blisko 94 miliony złotych. Warto również pamiętać o zmianach w komunikacji miejskiej tak, aby podróżując po Wrocławiu inwestycje nie zaskakiwały.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy