Tata – wzór i wsparcie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
23. czerwca to Dzień Ojca. Z tej okazji zapytaliśmy wrocławian, jaki tata powinien być i co w tacierzyństwie jest najtrudniejsze.

Przede wszystkim powinien być odporny psychicznie i mało spać.

Myślę, że niezmiernie istotną sprawą jest prawda. Myślę, że jest to fundament, na którym powinniśmy budować, to jest coś, czego powinniśmy poszukiwać i coś, co powinnyśmy słyszeć od naszych ojców. Niezależnie od tego, czy ta prawda o nas będzie miła, czy przykra, ale to jest właśnie rola ojca – mówi Juliusz Woźny z Centrum Historii Zajezdnia.

Powinien kochać swoje dzieci i kochać swojego tatę. Dużo wyrozumiałości, dużo miłości i przede wszystkim dużo czasu dla dzieci.

Ja mam jedno dziecko, córkę, która owinęła mnie sobie wokół palca i robi ze mną co chce. Największym właśnie problemem jest chyba to, że gdzieś trzeba postawić tę granicę i że jej przekroczenie może się równać z nieprzyjemnymi konsekwencjami w przyszłości. To jest najtrudniejszewyznaczanie dziecku granic – mówi Paweł Czuma, redaktor naczelny Echo24.

Wszystko, co robiłem w życiu, chciałem robić jak najlepiej, więc w ojcostwie też nie staram się nie wzorować na innych. Sam nie miałem świetnych wzorców w życiu, także trzeba czerpać z wszystkiego po trochu.

Przed zostaniem ojcem, w tych ostatnich tygodniach, bardzo bałem się narodzin, gdyż nie wiedziałem, czy będę dobrym ojcem. Tym bardziej, że ja na to ojcostwo bardzo długo czekałem, bo różnie to się w życiu poukładało, natomiast jak już Ewunia trafiła na moje ręce, taka malutka, to nagle wszystko stało się takie oczywiste, jasne i z niczym nie było kłopotu – mówi Paweł Czuma, redaktor naczelny Echo24.

Myślałem, że będzie to o wiele trudniejsze. Czas to weryfikuje, ale jestem bardzo szczęśliwym tatą.

Jak to jest być ojcem telewizji Echo24?

Bycie ojcem Echo24 to też jest bardzo miłe uczucie, to dziecko ma prawie dwa lata, ale już bardzo intensywnie się rozwija i jeszcze jest malutkie, wymaga sporo opieki. Mam jednak nadzieję, że jest na najlepszej drodze, żeby stać się fajnym dzieciakiem, które jest przez wszystkich lubiane, oglądane i będzie sprawiało wszystkim dużo radości – mówi Paweł Czuma, redaktor naczelny Echo24.

Z okazji dnia ojca wszystkim tatusiom życzymy wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia, ale przede wszystkim zdrowia.

Zobacz również

Już w piątek o godzinie 19:20 zapraszamy na premierową emisję naszego nowego programu „W trosce o świat”. W pierwszym odcinku nowej ekologicznej serii opowiemy o wrocławskich autobusach elektrycznych, klastrach energii oraz stacjach wymiany baterii w komercyjnych pojazdach elektrycznych. Zapraszamy do oglądania.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy