TBS dla seniorów na WUWA II

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wuwa to modelowe osiedle jeszcze z dwudziestego wieku. Według tej koncepcji powstał budynek Towarzystwa Budownictwa Społecznego łączący pokolenia.

Wuwa to wystawa z początku XX w. na którą przygotowano kompleks budynków. Dokładnie była to wystawa mieszkania  i miejsca pracy, która  prezentowała modelowe osiedle gdzie wszystko miało być w jednym  miejscu. 

–  To jest wyjątkowa koncepcja i wyjątkowe miejsce. Poza oczywistą funkcją mieszkalną to miejsce będzie dostarczało inne konieczne usługi. Będzie dawało możliwość realizowania funkcji integracyjnej co dla seniorów jest bardzo ważne– mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Jestem zafascynowana tym obiektem, jestem bardzo szczęśliwa, że tu wszystko jest– opowiada jedna z pierwszych mieszkanek lokali dla seniorów.

Rekreacja, wypoczynek i praca mogą istnieć wspólnie. Towarzystwo Budownictwa Społecznego taki model chce przetestować na Nowych Żernikach. Budynek będzie łączyć bezpieczne mieszkania dla senior, gdzie są guziki do wezwania pomocy, na częściach wspólnych kompleksu miejscami integracji są pokoje socjalne. Nie zabrakło dodatków do zagospodarowania w zieleń, są nimi boksy przy każdym mieszkaniu gdzie można włożyć drobną roślinę.

To jest miejsce gdzie pracujemy, spędzamy wolny czas. Ten budynek jest przykładem gdzie z jednej strony seniorzy będą spędzać bezpiecznie czas w swoich mieszkaniach, ale też korzystać z przestrzeni wspólnych oraz usług mieszczących się na parterze– opowiada Marcin Kij, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego we Wrocławiu- mamy 57 mieszkań dla seniorów i 60 mieszkań dla partycypantów TBS.

Budynek o nowoczesnej architekturze zamyka w sobie różnorodność potrzeb. Otwiera możliwość współdziałania wielu pokoleniom. Pokoje spotkań otwarte dla mieszkańców, przedszkole, dostęp do opieki medycznej pozwolą zadbać o potrzeby wszystkich.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy