Teatr Arka. Nowa premiera już w grudniu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Teatr Arka, to miejsce gdzie osoby z niepełnosprawnościami występują na scenie wraz z zawodowymi aktorami. Teraz trwają tutaj próby do nowego spektaklu "To się stało po...". Premiera odbędzie się online 18 grudnia, a my za pomocą magicznego przycisku możemy przenieść się w świat sztuki.

Spektakl Teatru Arka i aktorzy przenoszą się do internetu.

– Czujemy potrzebę widza, żeby dalej ze sobą mieć kontakt, dlatego stworzyliśmy ten spektakl online – mówi Alexandre Marquezy, dyrektor artystyczny Teatru Arka.

"To się stało po…" to spektakl, który opowiada o losach aktorki po przejściach, która przeżyła wojnę i śmierć wielu bliskich osób, a teraz musi sama odnaleźć się we współczesności i wybrać co dla niej jest ważniejsze czy zdrowie, czy pasja.

– Ona jest sama w teatrze i nie wie, czy ma dalej grać, to jest trochę nawiązanie do współczesnej sytuacji, co będzie się dziać dalej nikt nie wie. I w tym wszystkim jest jej córka, która jej nie rozumie – dodaje Alexandre Marquezy, dyrektor artystyczny Teatru Arka.

W spektaklu można znaleźć także przyjaciół aktorki, czyli bohaterów wojennych z powieści Kamienie na Szaniec między innymi Rudego i innych, którzy są teraz głosami w głowie głównej bohaterki.

– Ja gram Rudego. Nigdy nie zdradziłem tajemnicy. Oni mnie skatowali, zbili i to pokazuje, że tak niestety było w tamtych czasach – Marek Trociński, aktor Teatru Arka.

Losy bohaterów przeplatają się w dwóch przestrzeniach wojny i walki o wolność, a także współczesności, czyli zagubienia i samotności.

– Możemy przekazać widzom swoje emocje, za to co się wydarzyło w tamtych czasach, w których zginęli ci bohaterzy – podkreśla Anna Rzempołuch, aktorka Teatru Arka.

Samo przedstawienie nabiera głębi, dzięki zastosowanym skokom czasowym, a także wplecionych wątkach mistyczno-patriotycznych. Spektakl daje dużo do myślenia i nawiązuje do obecnej sytuacji aktorów. Premiera będzie dostępna online 18 grudnia za darmo dla każdego na Facebooku Teatru Arka.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy