Teatr Capitol zaprasza do tańca

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wyjątkowy i pandemiczny karnawał mobilizuje do wyjątkowych rozwiązań. Teatr Muzyczny Capitol zorganizował internetowy turniej tańca. Wszystko po to, żeby na chwilę zapomnieć o covidowej rzeczywistości i przenieść się do tej teatralnej.

Pomysł powstał w styczniu, bo mamy karnawał i jest okazja, żeby potańczyć. Wbrew temu, co dzieje się wokół nas, z tęsknoty za teatrem, z tęsknoty za tańcem – Joanna Kiszkis, rzeczniczka prasowy Teatru Muzycznego Capitol.

Aby wziąć udział w turnieju, trzeba wysłać minutowe nagranie jednej z czterech choreografii, które pochodzą ze spektakli teatru Capitol. 

Wybraliśmy największe hity z naszej dużej sceny, czyli Mistrza i Małgorzatę, Blaszany Bębenek Mocka i Frankenstein i to są niezwykłe, przebojowe, karnawałowe tańce. Z pozoru mogą wydawać się trudne – dodaje rzeczniczka

Z pomocą przychodzą filmiki instruktażowe aktorów teatralnych, które pomogą w odtworzeniu wybranego tańca. Można je znaleźć na stronie Capitolu. Gotowe nagranie w poziomie należy podpisać imieniem i nazwiskiem i wrzucić na You Tube jako filmik niepubliczny. Wtedy wygenerowany link wysłać na adres j.gebura@teatr-capitol.pl.

Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich. Zdajemy sobie sprawę, że odwzorowanie może nie być takie łatwe, ale będziemy zwracać uwagę na uśmiech i zaangażowanie. Liczy się przede wszystkim zabawa – wyjaśnia rzeczniczka. 

Dla trzech zwycięzców czeka specjalna nagroda. Pierwsza z nich to płyty z muzyką z czterech spektakli. Druga natomiast, to udział w choreograficznej próbie wznowieniowej z tancerzami Capitolu. Wtedy, kiedy będzie to możliwe.  

Ta nagroda może wydawać się dość enigmatyczna, ale to może być fantastyczna przygoda i szansa na poznanie nowych ludzi. Zobaczenie, jak wygląda praca zawodowych tancerzy, zanim pojawią się na scenie. Dodatkowo obejrzenie naszej sali baletowej, także atrakcji jest sporo – podsumowuje rzeczniczka. 

Nagrane tańce można wysyłać do 22 stycznia. Potem występy oceni komisja, która wyłoni sześcioro finalistów. 27 stycznia odbędzie się finał i wybór zwycięskiej trójki. 

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy