Teatr dla najmłodszych na podwórku Impartu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Strefa Kultury Wrocław organizuje dla najmłodszych przedstawienia. Patrząc na miny dzieci, były zadowolone, dobrze się bawiły, a spektakl „Jacek i Placek” oprócz tego, że był żywy, kolorowy i barwny, to także był ważną lekcją.

Jacek i Placek uciekli od mamy. Nie wolno tak.
Przedstawienie było o tym, że warto być ciągle z mamą. Podobała mi się ta część z osiołkiem i z tym ptakiem.
Pszczoły ich pożądliły i Placek zaczął krzyczeć, moim zdaniem niedobrze zrobił.
– Najbardziej podobały mi się węże i ich piosenka – mówią dzieci.

Przedstawienie „Jacek i Placek” to ciepła opowieść o chłopcach, którzy szukali krainy z marzeń, a przy tym uciekali od codziennych obowiązków. Wśród kolorowej scenografii i zabawy został ukryty jednak przekaz o szacunku do pracy i miłości do bliskich. Jak podkreślają aktorzy, przedstawienia dla dzieci tworzy się w nieco inny sposób.

Najważniejsze w naszych przedstawieniach jest dla nas to, żeby one były kolorowe, śmieszne, zabawne, żeby dzieciaki przez te 45 minut mogły po prostu się zrelaksować i pobawić. Zawsze chcemy tam jednak coś przemycić. Na przykład taki przekaz: nie zwiewajcie dzieci z domu, bo na świecie wcale nie jest tak kolorowo, przy mamusi jest najfajniej. Druga rzecz, musi być rytm, musi się coś zmieniać ciągle, musi być akcja – zaznacza Ewa Gałat, aktorka Teatru MER z Łodzi.

Akcji nie brakowało. Na scenie był osioł, bóbr, pelikan, węże no i przede wszystkim Jacek i Placek. Dla wielu dzieci to pierwszy kontakt z teatrem i literaturą, jednak jak mówią aktorzy, najmłodsi są wspaniałą widownią.

Są fajną widownią, ponieważ oni jeszcze nie mają tych wszystkich skór, które nabywamy z wiekiem. Oni są bardzo szczerą otwartą widownią. Jak się śmieją lub płaczą to na całego i od razu to słychać. To jest taki rodzaj spotkania bardzo otwartego i my czasami dzięki temu przypominamy sobie, jacy sami byliśmy – podkreśla Marcin Truszczyński, aktor Teatru MER z Łodzi.

Kolejny spektakl dla dzieci zaplanowano na czwartek 15 lipca. Wtedy najmłodsi będą mogli obejrzeć „Urodziny BaBy Jagi”. W sierpniu odbędą się jeszcze trzy przedstawienia. Szczegóły można znaleźć na stronie Strefy Kultury Wrocław.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy