Teatr Lalek wraca do gry

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławski Teatr Lalek rusza po dłuższej przerwie. Ku uciesze widzów i aktorów na scenę wracają między innymi „Skarpety i papiloty”.

Po prawie półrocznej przerwie Teatr Lalek rusza, spełniając wszystkie warunki bezpieczeństwa, zarówno te dotyczące aktorów, jak i widzów. 

Jeżeli chodzi o repertuar, to na ten start przygotowaliśmy cztery tytuły – mówi Jakub Krofta, dyrektor artystyczny.

Spektakle kierowane są do widowni w przedziale wiekowym od pół roku, do dzieci w wieku szkolnym. Dwie sztuki – „Skarpety i papiloty” oraz „Tesla ws. Edison” – wystawiane będą na dużej scenie. 

Na małej scenie jest „Calineczka”, to jest nasz hit od dekad – podkreśla Jakub Krofta. 

Oprócz tego widzowie będą mogli zobaczyć graną od trzech lat „Afrykańską przygodę” i jedną sztukę z zeszłego roku. 

To jest spektakl „Dżungla” i to jest właśnie ten spektakl dla tych zupełnych maluszków, od 0,5 roku do 2,5 – dodaje dyrektor. 

Póki co fotele w Teatrze Lalek są puste, ale już niedługo to się zmieni. Radości z tego faktu nie kryją aktorzy. 

Bardzo się cieszymy, że po tak długiej przerwie możemy wrócić do pracy, że widzowie mogą wrócić do teatru. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie w dobrą stronę i będziemy mogli się widzieć coraz częściej – mówi Grzegorz Mazoń, aktor.

Pandemia koronawirusa cały czas wpływa na działalność większości instytucji. W Teatrze Lalek przestrzegane są konkretne zalecenia: zachowanie odstępu, obowiązek dezynfekowania rąk i noszenia maseczek, które będzie można kupić w kasie teatru. 

Prosimy każdego widza, zgodnie z wytycznymi, żeby po przyjściu do teatru wypełnił takie oświadczenie, w którym jest zawarta informacja o tym, że nie jest osobą zarażoną, według swojej wiedzy, albo nie stykał się z taką. Dlatego też bardzo prosimy wszystkich widzów, żeby przybyli do teatru wyjątkowo wcześniej, minimum pół godziny przed spektaklem – mówi Katarzyna Krajewska, sekretarz literacka.

Zapraszamy serdecznie na spektakl „Skarpety i papiloty” do Wrocławskiego Teatru Lalek. Jest to fantastyczna, zabawna opowieść o tym, jak ojciec zostaje sam z dziećmi, gdy mama postanawia wrócić do pracy. Perypetie są zabawne, szaleństwo tam się odbywa, zapraszamy serdecznie. Cieszymy się, że po tak długiej przerwie będziemy mogli znowu zagrać – zachęca Aleksandra Mazoń. 

Teatr Lalek wystawia sztuki głównie w weekendy, jednak zainteresowani będą mogli także wybrać się na spektakle w czwartki i piątki – w godzinach porannych. Najbliższy spektakl „Skarpety i papiloty” – już 21 sierpnia o godzinie 11:00.

 

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy