Telewizja Echo24 zaprasza na sitcom o EKOwalskich. Premiera już w piątek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telewizja Echo24 zaprasza na pierwszą produkcję fabularną, której premiera odbędzie się w najbliższy piątek. Serial komediowy „EKOwalscy” to opowieść o rodzinie Kowalskich, którzy borykają się z codziennymi problemami. W ich domu życie toczy się jak w milionach polskich domów - wychowanie dzieci, kłopoty w pracy, konflikty, ale zawsze z nieoczekiwanym, szczęśliwym zakończeniem.
  • To jest pierwszy projekt fabularny realizowany przez telewizję Echo24. Realizujemy sitcom mówiący o takiej tradycyjnej polskiej rodzinie. Rodzinie, która bardzo chce dbać o ochronę środowiska. Najbardziej to tato chce dbać o ochronę środowiska. Ma w założeniu bardzo dobre pomysły, ale niestety przez realizację, one się kończą katastrofą – mówi Tomasz Nykiel, wiceprezes zarządu Telewizji Echo24.

W rolę ojca wcielił się Mariusz Węgłowski. Pomysły jego bohatera niejednokrotnie stają się początkiem konfliktów w domu.

  • Moim bohaterem jest Michał, czyli ojciec rodziny, który generalnie ma zawsze dobre zamiary, dobre idee, ale niestety najczęściej jego pomysły wprowadzane w życie kończą się katastrofą i najczęściej to dzieci właśnie inicjują jego pomysły w głowie. No, ale on jest troszeczkę oderwany od tego świata, co daje taki element humorystyczny temu serialowi. Nieokiełznane pomysły. Chociażby potrafi wstawić ogromny zbiornik wody do salonu po to, żeby zbierać deszczówkę albo np. sprzedaje ciuchy swojej żony do second hand-u po to, żeby nie kupowała nowych. To takie tam historie – mówi Mariusz Węgłowski, w serialu gra tatę – Michała.

  • Życie nie jest łatwe z takim mężem, ale wszystko się kończy zawsze dobrze, jest jakieś wyjście z sytuacji, więc zawsze katastrofa i pożar jest ugaszony. Typowe dzieci, czyli Franek, 10 latek dużo mówi, zawsze ma coś do powiedzenia. Franek przynosi pomysły, które inspiruje z lekcji ze szkoły i właśnie kiedy rozmawia z tatą podczas obiadu, mój mąż wpada na genialny pomysł ratowania świata – mówi Beata Lech-Kubańska, w serialu gra mamę – Anetę.

Z pomocą przychodzi przyjaciel rodziny i złota rączka – pan Andrzej. Serial z przymrużeniem oka pokazuje codzienność, ale w produkcji nie brakuje również wątków edukacyjnych, związanych z dbaniem o środowisko naturalne oraz zrównoważony rozwój.

  • Edukacja to jeden z podstawowych celów. My chcemy tutaj przekazywać bardzo ważne treści dotyczące ochrony środowiska, oszczędzania wody, segregacji śmieci, nie wyrzucania rzeczy, które są jeszcze dobre, wykorzystywania ich ponownie, ale robimy to z humorem, bo to jest sitcom, czyli serial komediowy. Na pewno robimy to z dużą porcją uśmiechu – mówi Tomasz Nykiel, wiceprezes zarządu Telewizji Echo24.

W pozostałych rolach Beata Lech-Kubańska, Michał Białecki oraz Olga Citak i Olivier Ukleja. Serial powstał w ramach „Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Fundusz udzielił stacji dotacji na realizację produkcji. Premiera pierwszego z 5 odcinków w najbliższy piątek 4 sierpnia.

Zobacz również

We Wrocławiu już po raz czwarty została zorganizowana konferencja Management 360, która jest skierowana do managerów, ale też do wszystkich osób, które są zainteresowane zarządzaniem. Do udziału w tegorocznej edycji zostało zaproszonych ponad 20 prelegentów, którzy rozmawiają z uczestnikami między innymi na temat tego, jak współpracować z klientami, jak przeprowadzać trudne rozmowy oraz na temat młodego pokolenia w pracy. Konferencja rozpoczęła się 20 września i potrwa do 22 września.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy