Świeradów-Zdrój po podtopieniach: Miasto gotowe na turystów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telewizja Świeradów-Zdrój. Kilka zalanych ulic i piwnic to bilans strat w Świeradowie-Zdroju. Miasto nie ucierpiało tak mocno, jak w 2010 roku. Obecnie sytuacja jest opanowana, a władze apelują, aby nie odwoływać swoich pobytów i zapraszają turystów.

– Powódź w Świeradowie różni się od tych na nizinach. Jesteśmy pierwszym miejscem, gdzie dociera woda przybiera szybko, ma silny nurt i szybko odpływa. U nas, po dwóch dniach woda zniknęła z miasta. Niestety, gdy opadła, ujawniły się szkody. Uszkodzonych zostało około 27 dróg, kanalizacja, wodociągi, ujęcia wody, a także urządzenia w oczyszczalni. Woda wdarła się do piwnic mieszkańców oraz do urzędów miejskich, gdzie zalane zostały archiwa. Na szczęście teraz mamy sytuację pod kontrolą – mówiła Dorota Marek, zastępca burmistrza Świeradowa-Zdroju.

Mimo silnego nurtu rzeka nie wystąpiła z koryta, co pozwoliło uniknąć poważniejszych katastrof.

– Było ciężko, ale nie tak jak w 2010 roku, kiedy straciliśmy mosty. Tym razem rzeka pozostała w korycie, a poziom wody utrzymał się około pół metra poniżej mostu. Choć niektóre mniejsze cieki wodne wystąpiły z brzegów, nie mieliśmy poważniejszych zniszczeń – opowiada Tadeusz, mieszkaniec Świeradowa-Zdroju.

Władze miasta podkreślają, że mimo lokalnych szkód, Świeradów jest gotowy na przyjęcie turystów. Piękna jesienna pogoda sprzyja wypoczynkowi, a wszystkie atrakcje, w tym górskie szlaki i wieża widokowa, są w pełni dostępne.

Otrzymujemy wiele telefonów od turystów, którzy pytają o sytuację powodziową. Drodzy Państwo, możecie spokojnie przyjeżdżać. Pogoda jest piękna, jesień w pełni, miasto nie jest zalane, a dojazd bezproblemowy. Zapraszamy serdecznie na urlop i kuracje w Świeradowie-Zdroju – zapewnia Dorota Marek.

Góry są piękne, pogoda dopisuje. Jest wieża widokowa, świetne trasy rowerowe i przepiękne widoki. Serdecznie zapraszamy w góry – dodaje Tadeusz.

Zobacz również

Piąte Koło Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ we Wrocławiu po 25 latach działalności otrzymało sztandar ufundowany m.in. przez gminę Długołęka. Dla członków Koła przekazanie sztandaru to bardzo ważny moment, który jest symbolem uznania dla ich dotychczasowej działalności.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy