Tenisistki stołowe AZS-u UE ze srebrem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Sport akademicki we Wrocławiu coraz lepiej się rozwija. Tenisistki stołowe z Uniwersytetu Ekonomicznego zdobyły drużynowe wicemistrzostwo Polski, a dla Natalii Bajor to kolejny udany sezon zakończony kolejnym, już trzecim, złotem z rzędu.

Natalia Bajor i siostry  Katarzyna i Anna Węgrzyn.  W takim składzie drużyna AZS-u Uniwersytetu Ekonomicznego wywalczyła  srebrny medal Mistrzostw Polski. 

Bardzo się cieszymy z tego medalu. To dla nas duży sukces. Wierzymy jednak, że stać nas na więcej. Zrobimy wszystko, żeby to pokazać – mówi Anna Węgrzyn, zawodniczka AZS UE we Wrocławiu.

– Srebro cieszy, jeszcze bardziej cieszy zwycięstwo nad zespołem Siatki Tarnobrzeg. Rok temu w takim samym składzie przegraliśmy 0:3. Zwycięstwo po roku smakuje jeszcze lepiej – dodaje Zdzisław Tolksdorf, trener AZS-u UE we Wrocławiu.

– Sport jest oczywiście dla nas ważny. To miejsce takiej szlachetnej rywalizacji. Tym bardziej cieszy fakt, że jesteśmy jedną z nielicznych uczelni, która ma ligowy zespół – podkreśla prof. Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Dla Natalii Bajor to kolejny udany sezon, zawodniczka Zdzisława Tolksdorfa od 2018b roku jest niepokonaną mistrzynią Polski.

Myślę, że to był mój najlepszy sezon w karierze. Obroniłam mistrzostwo trzeci raz z rzędu, do tego zakwalifikowałyśmy się na igrzyska olimpijskie – przyznaje Natalia Bajor, zawodniczka AZS UE we Wrocławiu.

Ze względu na pandemię COVID-19 tenisistki zakończyły sezon przedwcześnie. Liczba punktów w tabeli zadecydowała o wicemistrzostwie.

Początkowo wszystko rozgrywało się normalnie, potem nagle wszystko zostało przerwane. Ostatecznie zakończyłyśmy na drugim miejscu – tłumaczy Katarzyna Węgrzyn, zawodniczka AZS UE we Wrocławiu.

Apetyty na złoto rosną z sezonu na sezon, a poza medalem mistrzostw Polski, najważniejsze sportowe wydarzenie – igrzyska w Tokio. 

Myślę, że może jeszcze nie w tym roku, ale w przyszłym, jeśli skład się nie zmieni, to zaatakujemy złoto – dodaje trener.

-Tokio 2021. Jakie plany? Na pewno będziemy się przygotowywać. Przed nami rok wyjazdów – podsumowuje Bajor.

Srebrne medal wraz z podziękowaniami wręczył zawodniczkom i trenerowi Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy