Terminy matur i egzaminów. Szkoły zamknięte

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Koniec niepewności dla maturzystów i ośmioklasistów. Uczniowie, którzy w tym roku kończą pewien etap edukacji, poznali terminy egzaminów. Działalność szkół, przedszkoli i żłobków zostaje zawieszona do 24 maja.

24 kwietnia to dzień, w którym maturzyści zakończyli naukę w liceum. Matury nie odbędą się jednak na początku maja, a dopiero 8 czerwca i potrwają do 29 czerwca.

Chcielibyśmy, aby w tym roku, ze względu na szczwególną sytuację epidemiczną, nie miały one tej części ustnej. Będą to więc tylko i wyłącznie matury pisemne – mówi Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej RP.

Egzaminy ósmoklasistów odbędą się od 16 do 18 czerwca. Ich wyniki uczniowie poznają pod koniec lipca. Wtedy też będzie można przekazać je do wybranych szkół średnich.

Od 22 czerwca rozpoczną się egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe, a potem w połowie sierpnia egzaminy zawodowe dla uczniów szkół policealnych, tak, aby mogli oni dokończyć praktyki – dodaje Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej RP.

Dodatkowy egzamin maturalny dla tych, który nie będą mogli w nim uczestniczyć w pierwszym terminie, zostanie przeprowadzony na początku lipca. Wyniki miałyby pojawić się do 11 września. Uczniowie, którzy chcieliby poprawić egzamin, będą mieli na to szansę we wrześniu, a rezultaty poznają pod koniec miesiąca. Rekrutacja na studia zostanie dostosowane do tych terminów.

Ważną informacją jest to, że przy tych terminach jest możliwość, żeby rok akademicki rozpoczął się w normalnym trybie – wyjaśnia Wojciech Murdzek, minister nauki i szkolnictwa wyższego RP.

Kolejnemu wydłużeniu uległ termin zamknięcia wszystkich szkół, przedszkoli i żłobków.

Za kilka dni poinformujemy także państwa, czy będzie możliwość w części tych placówek prowadzenie jakiejś formy działalności opiekuńczej – zaznacza Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej RP.

Termin ten dotyczy również studentów, który dalej będą uczestniczyć w zajęciach online.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy