Testy sprawnościowe do policji we Wrocławiu. Jak wyglądają?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jak wygląda tor, na którym przeprowadzane są testy sprawnościowe do policji? Kandydaci mają do pokonania dziewięć przeszkód i muszą to zrobić w minutę i 41 sekund.

– Jest dużo radości i optymizmu, super, że zaliczyłam ten tor. To było moje marzenie, żeby iść do policji i pomagać ludziom. Nie spodziewałam się takiego wyniku – mówi Natalia Zachasz, uczestniczka testów sprawnościowych.

A taryfy ulgowej nie ma. Zasady i tor jest taki sam zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

– Moim zdaniem, to jest w sumie dobrze, że wszystkie mamy takie same wymagania, bo jednak jest równouprawnienie. Kobiety też są silne i możemy tak samo, jak mężczyźni uczestniczyć w tych testach – dodaje Natalia Zachasz.

– Satysfakcja jest ogromna, plan minimum został osiągnięty i dalej rozmowa kwalifikacyjna, psychotesty i na koniec komisja lekarska i do policji – mówi Daniel Działoszek, uczestnik testów sprawnościowych.

– Tor jest wymagający wysokiej koordynacji ruchowej i dosyć specyficznej wydolności, bo jest to wysiłek zbliżony do przebiegnięcia 800 metrów po bieżni stadionu lekkoatletycznego – mówi Szymon Fiedorow, Wydział Doboru i Szkolenia KWP we Wrocławiu.

Test sprawnościowy składa się z dziewięciu elementów. Zasada jest taka, żeby w jak najkrótszym czasie pokonać wszystkie przeszkody w sposób poprawny technicznie.

– Na komendę start podnosimy się i biegniemy do pierwszych tyczek, pierwszą tyczkę pokonujemy lewym barkiem, drugą tyczkę pokonujemy prawym barkiem. Następnie robimy przewroty – dodaje Szymon Fiedorow.

Następnie należy przenieść manekina, który waży 28 kilogramów, potem należy pokonać płotki górą. Kandydaci również muszą pięć piłek lekarskich dorzucić na odległość pięciu metrów, po 10 powtórzeniach z piłką lekarską, należy pokonać skrzynie gimnastyczne. Ostatnim elementem jest bieg wahadłowy, należy pokonać 10 razy pięć metrów, tak aby nie przewrócić tyczek.

– Czas na pokonanie naszego toru to minuta i 41 sekund, jeżeli pokonamy to w sposób poprawny, to jest to pierwsza i ostatnia próba kandydata. Natomiast jeżeli przydarzy się błąd kandydatowi, np. przewróci tyczkę, to wtedy można powtórzyć test, jeden raz – dodaje Szymon Fiedorow.

Jeżeli jednak w pierwszej próbie kandydat przekroczy czas, czyli pokona tor powyżej minuty i 41 sekund, to wtedy nie może powtórzyć swojej próby. Każdy wrocławianin może się również sprawdzić na takim policyjnym torze sprawnościowym.

Zapraszamy przy ul. Poznańskiej 14 we Wrocławiu, w poniedziałki o 12:30 i czwartki o 8 rano oferujemy nieodpłatne zajęcia i ćwiczenia pod okiem instruktorów i można się przetestować – dodaje Szymon Fiedorow.

Dolnośląska policja zaprasza w swoje szeregi nabór trwa.

– Nabór trwa, najbliższe przyjęcie jest 15 września, kolejne 3 listopada i ostatnie 30 grudnia – zaznacza asp. sztab. Monika Kaleta, KWP we Wrocławiu.