„The Best of Długołęka” na półmetku. Zwycięzców zobaczymy 24-25 czerwca

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ten pomysł rodził się bardzo długo, ale ma potencjał i jest szansa, że zrobi sporo zamieszania. Konkurs „The Best of Długołęka” to konkurs dla wszystkich mieszkańców Długołęki, którzy czują w sobie jakiś talent - muzyczny, wokalny. Okazuje się, że takich mieszkańców Długołęki jest bardzo wielu.

Siedlec – mała miejscowość w gminie Długołęka i wiejska świetlica, która późnym popołudniem zamieniła się w studio przesłuchań. Przesłuchań talentów z Długołęki. Były wokalistki….

…i muzyk – miłośnik gry na fortepianie i trębacz. 

To już drugi dzień, który ma wyłonić najzdolniejszych z tych niezwykle uzdolnionych. 

Projekt „The Best of Długołęka” jest skierowany do wszystkich mieszkańców Długołęki – tych najmniejszych, w wieku średnim i dla seniorów. Naszym zamiarem jest, aby mieszkańcy  stanowili główne centrum podczas Dni Gminy Długołęka – mówi Edyta Ostrowska, Urząd Gminy Długołęka. 

Dni Długołęki zaplanowano na koniec czerwca, ale czasu jest – wbrew pozorom – niedużo, bo wtedy na scenie wystąpi kilkoro wyłonionych wykonawców w towarzystwie profesjonalnych muzyków – Orkiestry Dziubek Band. To pierwsza w Polsce profesjonalna, koncertowa orkiestra dęta. Podczas przesłuchań jej dyrygent –  przewodniczący jury – wiele razy był zaskoczony. 

Zdecydowana większość śpiewa bardzo dobrze, ja nie omieszkam kilka uwag skierować w stronę tych młodych ludzi. Śpiewają pięknie, sercem, bo to się czuje. Natomiast oddech, przepona, oddychanie – też pozwoliłem sobie na kilka tego typu uwag – mówi Mariusz Dziubek, przewodniczący jury, Orkiestra Dziubek Band. 

A wokalistki rzeczywiście śpiewały świetnie. Stres był spory, nawet mamy niektórych młodych wykonawczyń nie wpuszczono na salę. 

Kocham śpiewać, lubię to, często występuję w szkole i lubię to robić. Chodzisz na jakieś zajęcia? Ogólnie to nie, były tylko dwa zajęcia w Długołęce i to na razie tyle. Zadowolona jesteś ze swojego występu? Tak, to jeden z najlepszych moich moich występów – mówi Laura Jankowiak, wokalistka z Michałowic.  

Łucja zaskoczyła wszystkich – i pięknym głosem i repertuarem – „Aleja Gwiazd” Zdzisławy Sośnickiej. 

Piosenka z lat 80-tych. Kto wybierał tę piosenkę? Łucja. Jak chodziłam wcześniej na zajęcia wokalne i pani mi dała, już parę lat ją śpiewam – mówi Łucja i Katarzyna Sikoń, mieszkanki Gminy Długołęka. 

Dominik był jedynym muzykiem. Grał na trąbce, ale woli fortepian. Muzyka jest jego pasją. 

Jury jak cię oceni? Mam nadzieję, że dobrze, jestem nastawiony pozytywnie. Chciałbyś wystąpić na Dniach Długołęki przed dużą publicznością? Tak. Czy na co dzień Dominik też dużo ćwiczy? Dominik ćwiczy rano, w południe i w nocy. Gdyby mógł nie przestawać, to by grał cały czas. Jego serce przepełnione jest muzyką. Ale głównie na pianinie, bo na trąbce w soboty i niedziele nie chcemy budzić sąsiadów – mówi Dominik i Natalia Ćwiek, mieszkańcy gminy Długołęka.  

Tę pasję występujących wszyscy widzieli i wysoko oceniali. 13 maja – jeszcze jeden dzień przesłuchań – tym razem w Mirkowie – i już będzie wiadomo, kto razem z profesjonalnymi muzykami wystąpi na scenie podczas Dni Długołęki.  

Marzy nam się, żeby te Dni Gminy Długołęka były właśnie dla naszych mieszkańców. Żeby to oni byli bohaterami tej wielkiej, największej imprezy, która odbędzie się już 24-25 czerwca w Parku w Szczodrem – mówi Edyta Ostrowska, Urząd Gminy Długołęka. 

Zobacz również

Tuż przy Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się muzeum w pełni poświęcone przedmiotom znalezionym lub wyprodukowanym w tym mieście. Znajdziemy tutaj największą w Polsce kolekcję złotostockiej porcelany, jedyny na świecie złoty medal wykonany na polecenie Hermana Güttlera oraz tajemniczą kolekcję lalek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy