To był niecodzienny konkurs

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Zwiększanie świadomości na temat środowiska naturalnego jest bardzo ważne, szczególnie dzisiaj, kiedy przyrodę należy chronić przed ludźmi bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Edukacja natomiast jest tym skuteczniejsza, im wcześniej się ją zacznie. Liga Ochrony Przyrody razem z Polskim Związkiem Łowieckim oraz Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeprowadziły kolejny konkurs plastyczny dla młodzieży.

– Cele statutowe Ligi Ochrony Przyrody to edukacja ekologiczna, szeroko rozumiana, czyli promowanie wartości ekologicznych, szerzenie miłości do przyrody polskiej i na tym skupiamy się, prowadząc naszą działalność, m.in. konkursy, wyjazdy ekologiczne, prelekcje stacjonarne, w czym pomaga nam Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu – mówi Marta Wiktor z Ligi Ochrony Przyrody.

Szans dla dzieci na wzięcie udziału w konkursach jest sporo. 

– Co rocznie organizujemy dwa konkursy plastyczne dla przedszkoli oraz około ośmiu konkursów plastycznych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Oddźwięk jest bardzo duży, mamy około 3 tysięcy uczestników rocznie konkursów tych plastycznych. Także bardzo cieszymy się, że młodzież garnie się do tworzenia takich prac plastycznych w tematyce przyrodniczej – dodaje Marta Wiktor.

Przedstawiciele związku łowieckiego przeprowadzili prelekcje dla dzieci, podczas której skupili się na tematyce konkursu, czyli na zwierzętach żyjących w różnych kryjówkach. 

– Takie spotkania odbywają się w miarę możliwości i z okazji pewnych konkursów, pewnych spotkań, aby przybliżyć naturę tym najmłodszym, pokazać jak ta przyroda wygląda, co w tej naszej faunie i florze się mieści, jakie zwierzęta występują i opisać całą przyrodę tym najmłodszym, żeby oni odnajdując się, z perspektywy swojego wieku, ocenili chęć swojej edukacji – wyjaśnia łowczy okręgowy Przemysław Ignaszak.

Dzieci otrzymały nagrody rzeczowe. Zestaw 262 kolorowych flamastrów, różne edukacyjne książki i pendrive’y –

– Postanowiłam wziąć udział w tym konkursie, ponieważ lubię przyrody, lubię zwierzęta i w mega chciałam się wziąć udział w konkursie, ponieważ dużo osób brało i dowiedziałam się o tym od pani. Przedstawiłam na swojej pracy różne zwierzęta, które się chowały w norach i ludzi, którzy zbierali różne grzybki, jagody, żeby później poczęstować, różne zwierzęta nakarmić – mówi uczestniczka konkursu, Daryna Sintiuk ze Szkoły Podstawowe nr 95.

Zobacz również

Od 25 lat Zarząd Powiatu Wrocławskiego nagradza najzdolniejszych uczniów. Tym razem do grona tych, których działania zostały dostrzeżone i docenione, dołączyło kolejnych 40 stypendystów. Podczas gali wręczono stypendia w trzech kategoriach: naukowej, artystycznej i sportowej.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy