Togi i podrzucanie biretów. Absolutorium na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Przełom czerwca i lipca kojarzy się dobrze, szczególnie studentom, a przynajmniej tym, którym udało się przejść letnią sesję. Na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu, ci, którzy ukończyli studia, mogli liczyć na oficjalne absolutorium.

Ogólnouczelniane wydarzenie to zmiana względem klasycznych uroczystości rozdania dyplomów. Na absolutorium spotkali się studenci wszystkich kierunków i specjalności. 

Postanowiliśmy, że spotkamy się razem na auli, na absolutorium – psycholodzy, pedagodzy, informatycy, specjaliści od mediów i wszystkich innych naszych kierunków, żeby razem świętować swoje dyplomy, ukończenie studiów i żeby zobaczyć, w jak fajnej wspólnocie akademickiej te studia mogli odbyć. To jest taka kropka nad i, wisienka na torcie –  mówi dr. hab. Sławomir Krzyczała, rektor Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW. 

Tradycja organizowania absolutorium w takiej formie na DSW nie jest jeszcze długa. To zorganizowane w czerwcu 2024 było drugim takim wydarzeniem i sądząc po reakcjach, podobne absolutoria będą się odbywać też w przyszłości. 

Patrząc na ludzi w tych togach, w tych czapeczkach, na władzę, na te uśmiechy, na to, co osoby organizujące całe wydarzenie przedstawiły i zorganizowały, było to wzruszające i naprawdę były chwile, gdzie mogliśmy się bardzo pośmiać, czy przy stand-upie, czy przy pewnych scenach z teatru, przy przemówieniach, gdzie mogliśmy się wzruszyć i poddać się chwilom zadumy oraz przemyśleń podczas wypowiedzi pana rektora czy pani dziekan – mówi Ines Mielcarek, Samorząd Studencki Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW. 

Aby skończyć studia i mieć swoje absolutorium, trzeba najpierw na nie zapisać się. Uniwersytet Dolnośląski DSW odnotowuje coraz większe zainteresowanie swoją ofertą. 

Jeśli chodzi o rekrutację i o studentów, to rok do roku mamy wzrosty. Młodzież chętnie się zapisuje na studia, ale też musimy pamiętać, że zakończenie studiów pierwszego stopnia nie musi oznaczać całkowicie koniec ścieżki kariery. dlatego też zapraszamy na zapisy na studia drugiego stopnia, czy też podyplomowe, bo to jest świetny dodatek do wszystkich umiejętności i kwalifikacji, które uzyskały się na licencjacie – mówi Oleksandra Andrash, kierowniczka biura rekrutacji i sprzedaży. 

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy