„Toksyczni ludzie” na wystawie Bolesława Chromrego w Krupa Gallery

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
„Toksyczni ludzie” to nowa wystawa Bolesława Chromrego, absolwenta Wydziału Grafiki ASP w Krakowie, rysownika, malarza i ilustratora, którą można zobaczyć w Krupa Gallery na Księcia Witolda 48 we Wrocławiu. Autor przedstawił na niej różne swoje przeżycia i doświadczenia związane z rodziną, znajomymi, przyjaciółmi, jak również kolegami i koleżankami ze szkoły i pracy, z którymi każdy z nas może w jakiś sposób się utożsamić.

Wystawa składa się głównie z malarskich prac na płótnach takich surowych i na papierze. Jest podzielona na kilka takich pomieszczeń tematycznych. Tutaj się znajdujemy w miejscu, które trochę imituje klasę szkolną. Jest biurko nauczycielskie, jest tablica i są prace właśnie związane z nauczycielkami toksycznymi, które stanowią taki pewien symboliczny, uniwersalny przekaz tego, jakie nauczycielki potrafią być nieznośne i jak właśnie szkoła odciska na nas traumy – mówi Natalia Barczyńska, kuratorka wystawy „Toksyczni ludzie”, Krupa Gallery.

Obrazy i przedmioty, które znalazły się na wystawie pokazują, jak oczekiwania społeczne, krzywdzące wzory i schematyczne podejście w relacjach, powodują, że stajemy się nieraz toksyczni wobec siebie i innych ludzi. 

Wystawa jest otwarta od środy do soboty w godzinach 14-18. Wstęp jest darmowy i można się częstować napojami energetycznymi, które znajdują się w jednej z instalacji na wystawie. Jest to element, który gdzieś tam w trakcie całej wystawy ubywa, ponieważ właśnie, tak jak mówię, można się częstować. Więc zachęcam – mówi Natalia Barczyńska.

Wystawa jest dostępna dla zwiedzających do 10 lutego 2024 roku.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy