Tomasz Zimoch wylicza afery PiS-u i zachęca do głosowania na Trzecią Drogę

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
„Kończmy ten mecz” - z takim hasłem Tomasz Zimoch kandyduje do Sejmu z list Trzeciej Drogi. Poseł i komentator sportowy wymienił swoje najważniejsze postulaty, zaprezentował spoty wyborcze i także opowiadał o aferach PiS-u, których po ośmiu latach rządów nie brakuje, a według niego trzeba z tym skończyć.

Poseł mówił między innymi o konieczności zmian w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, walce z wykluczeniem komunikacyjnym, refundacji leków i środkach z KPO, które w końcu muszą zostać odblokowane

– Rozmawiałem z tymi, którzy rządzą i pełnią władzę i pytałem ich o to właśnie, co jest największym problemem w tej chwili i co jest największą potrzebą dla mieszkańców Wrocławia. I odpowiedź padła jedna. Najważniejsze są środki, najważniejsze są pieniądze, pieniądze między innymi także i z KPO. Pieniądze na to, by zapewnić, by normalnie działała komunikacja, by rozbudowane były linie tramwajowe. Pieniądze są także potrzebne na edukację. Samorządy zostały pozbawione pomocy, samorządy zostały wyssane do granicy możliwości i 15 października trzeba koniecznie to zmienić Tomasz Zimoch, poseł na sejm RP, Trzecia Droga.

Poseł zaprezentował spod wyborczy. Jeden z nich w swoim komentatorskim stylu. Poza spotem pojawiła się równie piłkarska bramka i zawieszone na niej tytułu afer PiS-u.

– Dzisiaj w tej bramce kilka haseł, między innymi wypisałem sobie 10 największych afer PIS-u w czasie 8-letniej kadencji. Kilka z tych napisów jest w bramce, a te afery to afera wizowa, afera Szumowskiego, Pegasusa, dwa miliardy dla TVP, afera mailowa Dworczyka, wybory kopertowe, katastrofa na Odrze, elektrownia w Ostrołęce, dotacje w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz Villa Plus. A więc każdy kto będzie chciał, kto chce może dosłownie, ale także i symbolicznie – może strzelać gole właśnie w te hasła, które każdy dobrze zna – mówi Tomasz Zimoch, poseł na sejm RP. 

Zdaniem posła mówienie o tym, jak wygląda Polska po ośmiu latach rządów PiS, to jego obowiązek. Zwłaszcza biorąc pod uwagę stan mediów publicznych.

– Jeśli o nich nie będziemy mówili ciągle i głośno, jeśli o nich będzie milczała telewizja publiczna i media publiczne to jasne, że nie dotrze to do wszystkich. Dlatego mój apel, także i w kampanii, by o tym głośno mówić. Zresztą sondaże to potwierdzają, prawda? Sondaże wyraźnie mówią o zwiększonym poparciu dla opozycji demokratycznej. To jest bardzo optymistyczne przed tym, co nas czeka 15 października – podsumowuje Tomasz Zimoch, poseł na sejm RP. 

Według najnowszego sondażu United Surveys dla RMF FM i Dziennika Gazety Prawnej 32% Polaków chce zagłosować na PiS, 28,2% na Koalicję Obywatelską, a na Trzecią Drogę 11%. Lewica i Konfederacja uzyskały po 10%, a Bezpartyjnych Samorządowców 3,5% Polaków.

Zobacz również

Już od ponad 20 lat we Wrocławiu są organizowane różnego rodzaju kampanie informacyjne i edukacyjne w zakresie profilaktyki HIV. Są one skierowane do wszystkich mieszkańców Wrocławia, ale szczególnie do młodzieży. W tym roku tego typu kampania odbyła się pod hasłem „WROC.WIN.WITH.HIV”, która była skierowana do uczniów wrocławskich szkół. Do kampanii dołączyło 16 wrocławskich szkół i łącznie ponad 11 tysięcy uczniów. Podsumowaniem tej kampanii była konferencja, która odbyła się w przededniu Światowego Dnia Walki z AIDS.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy