TON – Twórczość osób z niepełnosprawnością

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We Wrocławiu ruszyła Twórczość Osób z Niepełnosprawnością - TON. Są to międzynarodowe prezentacje twórczości osób z różnymi niepełnosprawnościami. Pan Roman Roczeń jest niewidomym artystą, który jest przykładem na to, aby się nie przejmować się tym co ludzie mówią.

– Moja nauczycielka powiedziała mi kiedyś, że na pewno nie będę śpiewał, bo z takim zachrypniętym głosem jest to nie możliwe – mówi Roman Roczeń, niewidomy śpiewak.

Teraz wokalista rozmawia z ludźmi za pomocą muzyki, śpiewa szanty i inspiruje innych.

– Teksty, które wybieram do śpiewania rozumiem, czuje je i potrafię przez to przekazywać ludziom różne emocje – dodaje Roman Roczeń, niewidomy śpiewak.

– Roman nie dość, że śpiewa, to jeszcze żegluje. Potrafi sterować jachtem – podkreśla Krzysztof Kowalewski, gitarzysta.

Twórczość osób z niepełnosprawnością TON powstała z myślą o artystach, którzy nie mają możliwości zaprezentowania się przed szerszym gronem odbiorców.

– Prezentujemy tutaj ludzi, którzy charakteryzują się pasją, niesamowitym talentem. Ich pracę są na wysokim poziomie – mówi Aleksandra Ciemierkiewicz-Meissner, Centrum Kultury Wrocław-Zachód.

Dodatkowo w tym samym miejscu Centrum Kultury Wrocław-Zachód odbywają się warsztaty integracyjne dla osób z niepełnosprawnościami. To cykl sześciu warsztatów odbywających się w weekendy do końca października.

– W naszej ofercie się znalazły warsztaty filmowe, teatralne, komiksowe. Każdy, kto się interesuje sztuką znajdzie coś dla siebie – dodaje Aleksandra Ciemierkiewicz-Meissner, Centrum Kultury Wrocław-Zachód.

Na warsztaty obowiązują zapisy, są jeszcze wolne miejsce. Więcej informacji na tematu TON-u, a także zajęć można znaleźć na Facebooku Centrum Kultury Wrocław-Zachód.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy