Tony węgla na wrocławskich składach. Co Wrocław zrobi z nadwyżką?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Najpierw węgla nie było w ogóle, potem był dramatycznie drogi. Na koniec rząd zrzucił obowiązek dostarczenia węgla, sprzedania go, na samorządy. Efekt jest taki, że większość samorządów w Polsce zostało z tonami węgla. We Wrocławiu w 9 składach jest 600 ton węgla, z którym nie wiadomo co zrobić, bo rząd nie wydal żadnych przepisów.

W połowie listopada wrocławianie mogli składać wnioski w centrach obsługi klienta o zakup tańszego węgla. Chętnych nie brakowało. 

  • Mam w mieszkaniu 13 stopni. Strasznie zimno. Dzieci nie ma to się ubiera pulowerek i się siedzi – mówi Janusz Więckowski z Wrocławia. 

  • Dobry pomysł, że tak to jest zorganizowane? Jak nie mamy innego, to dobry  – mówi Grażyna z Wrocławia. 

  • – Wypełniliśmy w szybkim tempie to zadanie dystrybucji węgla. Ta cała procedura była tak przygotowana, żeby mieszkańcy mogli złożyć wniosek do UM i potem otrzymywali telefony z dalszą instrukcją ze spółki Ekosystem, by było jak najszybciej. Ale też przygotowaliśmy kampanię informacyjną w przestrzeni publicznej czy mediach społecznościowych – mówi Marcin Obłoza, biuro prasowe Urzędu Miasta Wrocławia. 

To było w listopadzie. Do tej pory sprzedano 2 tys. 50 ton węgla. Zgodnie z przepisami ostatnie zakupy można było zrobić do końca czerwca. Jeszcze w ostatnich dniach wpłynęło ponad sto wniosków. 

  • Zainteresowanie było bardzo duże, rozliczono 1500 faktur. Miasto zakupiło ok. 2800 ton po to, by w tym trudnym okresie zimowym pod koniec roku umożliwić zakup węgla po cenach preferencyjnych – dodaje  Marcin Obłoza, biuro prasowe Urzędu Miasta Wrocławia. 

Na wrocławskich składach zostało ponad 600 ton węgla, z którym zupełnie nie wiadomo co zrobić. Wiele samorządów w Polsce ma takich zapasów jeszcze więcej. 

  • Nie ma obecnie przepisów centralnych, które zakładałyby co należy z tym węglem zrobić. Nie ma regulacji, więc czekamy na takie informacje z rządu podobnie jak inne samorządy, by wiedzieć co można z tym węglem dalej zrobić – dodaje Obłoza. 

Zobacz również

We Wrocławiu już po raz czwarty została zorganizowana konferencja Management 360, która jest skierowana do managerów, ale też do wszystkich osób, które są zainteresowane zarządzaniem. Do udziału w tegorocznej edycji zostało zaproszonych ponad 20 prelegentów, którzy rozmawiają z uczestnikami między innymi na temat tego, jak współpracować z klientami, jak przeprowadzać trudne rozmowy oraz na temat młodego pokolenia w pracy. Konferencja rozpoczęła się 20 września i potrwa do 22 września.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy