Totalitaryzm a religia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Obrona wolności religijnych w czasach totalitaryzmu była ważnym elementem sprzeciwu wobec obowiązującego systemu. Jak wyglądała ta konfrontacja z perspektywy polskiej i niemieckiej? Centrum Historii Zajezdnia zaprasza na webinar poświęcony tej tematyce.

– Jest to debata do dyskusji na temat wyzwń współczesności. Pochylimy się nad tematem wolności religijnej i jej podejściu w ujęciu polskim i niemieckim. Przyjrzymy się jej źródłom, pochodzeniu oraz jak te dzisiejsze wolności religijne są bronione w Europie – mówi Krzysztof Żyła z Centrum Historii Zajezdnia.

Wydarzenie „Konfrontacje z totalitaryzmem a kształtowanie się wolności religijnej” będzie otwarte dla wszystkich, który będą chcieli wziąć udział w dyskusji o wolnościach religijnych w systemach komunistycznym i nazistowskim. 

– Gośćmi debaty będą profesorowie Kazimierz Ujazdowski i Gert Pickel z Uniwersytetu w Lipsku. Są to znani badacze wolności religijnej – zaznacza Krzysztof Żyła z Centrum Historii Zajezdnia.

Na wydarzenie nie obowiązują zapisy, co więcej uczestnicy będą mogli zabrać głos oraz zadawać pytania prelegentom. Webinar zaplanowano na poniedziałek 29 czerwca o godz. 18:00. 

– Webinar jest częścią Remember and Future forum, które w tym roku odbywa się w trybie on-line. Trwa dalej, będziemy działać nawet do początku sierpnia. Czeka nas jeszcze kilka wykładów europejskich myślicieli, a poza tym kolejne debaty – dodaje Krzysztof Żyła z Centrum Historii Zajezdnia.

Transmisja odbędzie się w dwóch językach – polskim i niemieckim.

Zobacz również

W Świeradowie-Zdroju w budynku po dawnym PKP znajduje się Stacja Kultury, w której odbywają się liczne zajęcia, spotkania, koncerty, ale i wernisaże. W tej chwili możemy podziwiać wystawę pod nazwą „Koneccy. Sztuka w trzech odsłonach”. To barwny świat rodziny artystów, w której możemy podziwiać artystyczne ich wizje oraz baśniowe krainy.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy