Tramwaj na Popowice. Zmiany w ruchu na ul. Długiej

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
W związku z budową kolejnego etapu tramwaju na Popowice w nocy z 23 na 24 lipca zmieni się organizacja ruchu na ul. Długiej w rejonie ulic Młodych Techników, Inowrocławskiej oraz Michalczyka. W ramach inwestycji powstanie tutaj między innymi nowa jezdnia, chodniki i ścieżki rowerowe.

To tam wykonawca zabierze jedną jezdnie po to, aby ją gruntownie przebudować wraz z wymianą wszystkich branż sieci. Kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu w obu kierunkach na przeciwległym pasie ruchu. W związku z powyższym, trzeba będzie liczyć się z pewnymi utrudnieniami, ze względu na te nowe prace budowlane zlokalizowane w ulicy Długiej – mówi Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje.

Prace obejmą południową część ul. Długiej, która będzie przebudowana wraz z sieciami podziemnymi. Zostaną tam także wybudowane przejścia dla pieszych, torowisko tramwajowe oraz przystanki. Dodatkowo, od poniedziałku 26 lipca wykonawca rozpocznie prace na moście Dmowskiego.

Będzie wzmacniana konstrukcja tej przeprawy, ale te prace nie będą się wiązały z najmniejszymi utrudnieniami dla kierowców, ponieważ będą one polegały na lewarowaniu, czyli podnoszeniu konstrukcji i wzmacnianiu jej tak, aby to, co dzisiaj jako most Dmowskiego zostało, natomiast te elementy konstrukcyjne wytrzymały nowe obciążenia, które niewątpliwie będą czekały tę przeprawę, po tym jak będzie tamtędy jechał tramwaj – dodaje Bartosz Nowak.

Prace na tym odcinku zgodnie z planem mają potrwać 4 miesiące. W tym czasie kierowcy będą mogli korzystać tylko z północnego pasa ulicy Długiej. Koszt inwestycji to ponad 222 mln złotych. Przypomnijmy, że prace na pierwszym odcinku trasy tramwajowej na Popowice ruszyły w maju 2019 roku. Zakończenie całej inwestycji, wartej 270 mln zł, planowane jest na koniec 2022 roku.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy