Treningi judo w Czernicy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Judo to sztuka walki wywodząca się w Japonii, którą można ćwiczyć na sto procent, gdyż nie zawiera elementów zagrażających życiu. Dla dzieci ten sport jest idealny, a w szkole podstawowej w Czernicy odbywają się zajęcia organizowane przez MKS Juvenię Wrocław mające na celu pokochanie Judo.

Kinga Kniter trenuje judo od najmłodszych lat w szkole w Czernicy, mimo młodego wieku reprezentowała już Polskę na arenie międzynarodowej.

– W drugiej klasie podstawówki dowiedziałam się, że zostanie utworzona tutaj sekcja. Byłam zawsze aktywnym dzieckiem i się zapisałam. Judo daje mi dużą sprawność fizyczną. Jeździmy także za granice, dzięki wyjazdom zwiedziłam między innymi Japonię, czy Hiszpanię – mówi Kinga Kniter, sekcja judo MKS Juvenia Wrocław

Treningi Judo w gminie Czernica dla dzieci

Kinga zdobyła także indywidualne medale na mistrzostwach Polski w Judo. Klub z Wrocławia prowadzi w Czernicy dwie grupy do których można dołączyć. Dziecko musi mieć minimum sześć lat. Na treningu uczy się bezpiecznych rzutów i trzymania. MKS Juvenia Wrocław jest jednym z nielicznych klubów, który szkoli młodzież w Judo.

– Dzieci przychodzą na zajęcia, żeby nauczyć się sprawności i elementów judo. Są to zajęcia dla osób, które zaczynają się uczyć tego judo, jeżeli ktoś wykaże umiejętności, to jest angażowany do kolejnych grup – podkreśla trener judo MKS Juvenii Wrocław, Bartłomiej Bochniak

Treningi Judo w gminie Czernica dla dzieci

Grupa z Czernicy wygrała klasyfikacje medalową  w turnieju klubowym MKS Juvenii. Dzieci czerpią dużą radość z treningów, a dziewczyny radzą sobie podobno lepiej niż chłopcy.

– Radzimy sobie lepiej niż chłopacy, bo szybciej myślimy i jesteśmy bardziej skupione – podkreślają dziewczyny z sekcji judo

Judo jest najbardziej polecanym sportem przez UNICEF, bo zdaniem specjalistów dla dziecka jest to dycyplina najbardziej rozwojowa. Zawodnicy rozwijają, dzięki tej dyscyplinie wszystkie cechy motoryczne.

 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy