Triathlon dla osób z niepełnosprawnościami po raz kolejny w Borzygniewie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pływanie, jazda na rowerze i bieganie - a to wszystko samodzielnie lub z pomocą opiekuna - to czeka na zawodników IV Follow Your Dreams Triathlonu w Borzygniewie dla osób z niepełnosprawnościami, który odbędzie się już w najbliższą sobotę 12 sierpnia.

Zawody to wyjątkowe wydarzenie, w którym chodzi przede wszystkim o integrację i popularyzację sportu wśród osób z niepełnosprawnościami.

Te dzieci inspirują również innych do tego, że można w życiu spełniać swoje marzenia, że człowiek, który chce pomóc, nie musi koniecznie pomagać dzieciom finansowo, jeżeli go na to nie stać, ale może zaangażować w to swoje umiejętności, takie jak na przykład bieganie czy jazda na rowerze i zaangażować się w taką imprezę, dając po prostu siebie – mówi Łukasz Malaczewski, fundacja „Fizjoterapia. Follow Your Dreams”.

Uczestnicy będą płynąć w pontonach ciągniętych przez opiekunów lub rodziców. Podczas etapu rowerowego osoby z niepełnosprawnościami będą w przyczepkach, a w trakcie biegania w specjalnych wózkach.

Do pokonania mają 400 metrów pływania, 24 km roweru i 5 km biegu. Skupiamy się tylko na tym, żeby dać dzieciom możliwość tego startu i żeby to one były wyjątkowe tego dnia i miały swój czas, swoje emocje, swoje zawody, żeby czuły atmosferę sportową, doping kibiców. I oczywiście witamy wszystkich na mecie na czerwonym dywanie – mówi Łukasz Malaczewski, fundacja „Fizjoterapia. Follow Your Dreams”.

Impreza po raz kolejny odbędzie się w Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie.

Dużo emocji, dużo miłości, dużo zrozumienia, dużo łamania barier. Niepełnosprawni a sprawni – ta bariera się zatraca. Jesteśmy taką jedną wielką drużyną, rodziną, bo to tak się naprawdę odbywa. To się wpisało w kalendarz, będzie z roku na rok coraz więcej. Pełna infrastruktura, jeżeli chodzi o ośrodek, jest przygotowana na duże i na małe triathlony. I takie kameralne, jak jest triathlon „Follow Your Dreams” – mówi Hubert Kurdziel, dyrektor Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 12 sierpnia o godz. 09:30.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy