TriQube – inkubator przedsiębiorczości DAWG otwarty

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
TriQube, czyli trzeci inkubator przedsiębiorczości Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej ma być miejscem rozwoju mikro małych i średnich przedsiębiorstw z Dolnego Śląska. Koszt inwestycji to około 70 milionów złotych.

Nowy inkubator przedsiębiorczości powstał przy skrzyżowaniu alei Kasztanowej z ulicą Januszowicką na wrocławskim Borku. Ma być miejscem, które będzie skupiać firmy z Dolnego Śląska związane z branżami, które są kluczowe i wpisane w strategię rozwoju województwa dolnośląskiego. Są to branża energetyczna, elektroniczna i szeroko pojęta branża IT.

  • Cieszę się ogromnie, że Dolny Śląsk przestaje być tylko i wyłącznie „montownią”, że coraz więcej firm wytwarza tutaj produkty i półprodukty. Tutaj je testuje i tutaj lokalizuje ośrodki badawcze. To świadczy o ogromnym kapitale ludzkim. Jest to niezwykle interesujący dla inwestorów region – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

  • W naszym budynku znajdują się nowoczesne studia, między innymi studia nagrań, studio fotogrametrii, studio do motion capture. Jest to budynek stworzony dla nowych technologii, technologii związanych ze Strategią Rozwoju Dolnego Śląsk 2030 – dodaje Michał Rado, prezes DAWG.

TriQube ma być również miejscem, w którym każdy Dolnoślązak będzie mógł rozpocząć swoją działalność. Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej oferuje m. in. wsparcie biznesowe przy zakładaniu firmy.

  • Bardzo wiele jest mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które, żeby rozpocząć swoją działalność, muszą znaleźć swoje miejsce, stąd sejmik województwa dolnośląskiego, zarząd województwa podejmują decyzję o dofinansowaniu tego typu przedsięwzięć, a więc budowy inkubatorów. Po to, aby stworzyć warunki dla ludzi, którzy mają pomysł na życie, rozwój, firmę – podkreśla Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

  • Jest to wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorców. To cel wpisany w Strategię Rozwoju Dolnego Śląska – Innowacje 2030r. Tutaj samorząd województwa bardzo nas wspomógł w tej inwestycji. Pieniądze pozyskaliśmy z Regionalnego Programu Operacyjnego, ale wkład własny i dodatkowe wsparcie pochodzi od województwa – dodaje Michał Rado, prezes DAWG.

Obecnie w TriQube wynajęto już 62% powierzchni. Koszt inwestycji to około 70 milionów złotych, 40 milionów pochodzi ze środków unijnych.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy