Trwa III Festiwal Muzyczny Powiatu Wrocławskiego. Pełna sala w Mietkowie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Trwa koncert w ramach III Festiwalu Muzycznego Powiatu Wrocławskiego. Tym razem w gminie Mietków artyści Operetki Wrocławskiej wykonują utwory z lat 50-tych, 60-tych i 70-tych.

Ideą Festiwalu Muzycznego Powiatu Wrocławskiego jest dotarcie ze sztuką do mieszkańców mniejszych miejscowości na terenie samorządu. W ramach III edycji zaplanowano 18 wydarzeń, po 2 w każdej z dziewięciu gmin, które wchodzą w skład powiatu wrocławskiego.

– Zawsze te koncerty cieszą się dużym zainteresowaniem, dużą popularnością, dlatego też bardzo się cieszę, że programy, które my realizujemy, te wszystkie, ale i te zdrowotne i te kulturalne, cieszą się zainteresowaniem mieszkańców powiatu, bo w tym momencie jest sens te wszystkie programy realizować. Jak widać po sali duże zainteresowanie, bo pełna sala publiczności jak na taką małą gminę Mietków – mówi Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.

W gminie metrów mieszka niecałe 4 tysiące mieszkańców. Jak sami przyznają, takie koncerty to dla nich duże wydarzenie.

– Mieszkańcy bardzo się ucieszyli, ponieważ wyjazd do Wrocławia wiąże się z załatwieniem autokaru, z zamówieniem biletów, z wykupieniem tych biletów. W ogóle to jest cała wyprawa, a kiedy mamy taką możliwość, że Operetka Wrocławska przyjeżdża do nas, to jest wielkie wydarzenie i ludzie bardzo chętnie przychodzą. Dlatego bardzo, bardzo się cieszymy i mieszkańcy też – mówi Anna Górniak, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Mietkowie.

– Artyści wspaniali. Repertuar wydaje mi się, że rewelacyjnie dobrany. Publiczność widzę, że jest bardzo, bardzo zachwycona. Nieczęsto zdarza się tutaj na naszym terenie taka okazja wysłuchać tych wszystkich utworów, pięknych piosenek znanych zresztą, tak że myślę, że powinno częściej coś takiego się u nas tutaj odbywać – mówi Jolanta Borecka, sołtyska Mietkowa.

O program artystyczny III Festiwalu Muzycznego Powiatu Wrocławskiego dba Stowarzyszenie Operetka Wrocławska. Na każdy miesiąc przygotowuje wydarzenia wokół innego motywu. Luty poświęcony był muzyce z lat 50-tych, 60-tych i 70-tych.

– To największe przeboje naszych rodzimych polskich twórców: Nataszy Zylskiej i Sławy Przybylskiej, Jerzego Połomskiego, zespołu Skaldowie i wielu innych gwiazd polskiej estrady. To te piosenki, które w szarych czasach Polski, niestety będącej pod ustrojem komunistycznym, wybrzmiewały i cieszyły naszych rodaków. I myślę, że przekaz tych piosenek po dziś dzień jest jak najbardziej aktualny. Są one rozpoznawalne, chętnie wykonywane i oczywiście słuchane – mówi Maciej Michałowski, Stowarzyszenie Operetka Wrocławska.

W marcu w ramach festiwalu zaplanowano cztery koncerty „Mojej i Twojej Nadziei” w gminach Długołęka, Kąty Wrocławskie, Siechnice i Czernica. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, a szczegóły dostępne na stronie powiatu wrocławskiego.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy