Trwa przebudowa ul. Pięknej. Kiedy koniec remontu?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Trwają prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Nyskiej i Pięknej. Zgodnie z harmonogramem wszystkie prace miały zakończyć się pod koniec ubiegłego roku, jednak niestety nie było to możliwe. Co więcej, w ramach przebudowy ul. Pięknej pojawi się tutaj także nowa jezdnia i chodniki.

Przebudowa ul. Pięknej rozpoczęła się w kwietniu ubiegłego roku, a budowa ronda wystartowała w sierpniu. W ramach tego zadania wykonawca miał między innymi poszerzyć jezdnię na odcinku od ul. Nyskiej do ul. Armii Krajowej z 6 m do 9 m i wybudować chodnik po stronie południowej. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu wyjaśnia, że to już ostatnia prosta wszystkich robót, a przesunięcie terminu zakończenia prac wynika z kolizji sieci średniego napięcia.

Prace, które będzie prowadził Tauron, powinny zakończyć się jeszcze w kwietniu. Mamy nadzieję, że w momencie, kiedy zakończą się wszystkie prace związane z przepięciem tej sieci, będziemy mogli ukończyć prace w obrębie powstającego ronda – mówi Ewa Mazur, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Czas, w którym prace drogowe były wstrzymane, ZDiUM wykorzystał na konsultacje z radą osiedla. Rezultatem tych spotkań jest między innymi budowa dodatkowego chodnika oraz zwiększenie miejsc postojowych w obrębie całej inwestycji.

Zgodnie z ustaleniami z radą osiedla Tarnogaj, będzie to chodnik, który powstanie na brakującym odcinku, na trasie wiodącej od kościoła w kierunku powstającego ronda, a więc w kierunku Chleboteki, na wysokości numerów 17 i 19 – mówi Ewa Mazur.

To dobry pomysł. Budowa idzie świetnie, wygląda to super. Więc okej.

No pięknie. Bardzo dobrze, że robią. 

Remonty idą grubą rurą. Na razie ciężko stwierdzić jak to wszystko będzie wyglądało.

Nie podoba mi się. Chyba za wielkie jest to rondo w stosunku do ulicy, a poza tym chodniki jakoś poprzesuwali – mówią mieszkańcy.

Do tej pory skrzyżowanie ulic Pięknej i Nyskiej było newralgicznym miejscem na osiedlu. Kierowcy do końca nie wiedzieli, jak mają poruszać się na tym odcinku, dlatego zdaniem mieszkańców pomysł z rondem jest trafny.

Ludzi się mylili i nie widzieli czy to jest skrzyżowanie równorzędne czy rondo. Więc będzie na pewno lepiej, uniknie to jakichś pomyłek i wypadków.

To skrzyżowanie było równorzędne, ale teraz może będzie lepiej, jak będzie to rondo. Tutaj bardzo dużo ludzi mieszka, dużo budynków ponastawianych, będzie lepiej – zaznaczają mieszkańcy.

Po tym, jak Tauron zakończy prace związane z przepinaniem sieci, wykonawca będzie mógł dokończyć prace przy budowie ronda oraz położy nową nawierzchnię. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to prace zostaną zakończone w maju. 

Koszt przekracza 4 mln zł i warto tutaj zauważyć, że większość kosztów ponosi deweloper, który wybudował osiedle wielorodzinne po stronie południowej ul. Pięknej – mówi Ewa Mazur, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy