Trwa wielkie odliczanie do otwarcia nowej części Szkoły Podstawowej w Radwanicach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nowy budynek Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Radwanicach będzie gotowy już w nowym roku szkolnym. Dlatego burmistrz Siechnic wziął udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego oraz wraz z przybyłymi gośćmi obejrzał po raz pierwszy budynek od środka.

Na zaproszenie burmistrza Siechnic Milana Ušáka w wydarzeniu udział wzięli m. in. radni Rady Miejskiej w Siechnicach, radni Rady Osiedla Radwanice, dyrekcja i nauczyciele szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie, którzy uświetnili uroczystość przygotowanymi występami muzycznymi i popisami recytatorskimi. Po podpisaniu aktu erekcyjnego i wmurowaniu kamienia węgielnego zgromadzeni goście mieli okazję po raz pierwszy zwiedzić nowo powstający budynek szkoły i mimo że do ukończenia budowy zostało jeszcze kilka miesięcy, to co zobaczyli zrobiło na nich duże wrażenie.

Najwspanialsze jest to jak się idzie już po budowie zakończonej, na to jeszcze czekamy parę miesięcy. Mamy nadzieję, że na wrzesień będą już po tym budynku uczniowie chodzić i nauczyciele, a pewnie chwilę przed tym i ja się przejdę. Ale tak, możliwość wizytowania budowy także w jej trakcie to jest jedna z tych przyjemniejszych części mojej pracy – mówi Milan Ušák, burmistrz Siechnic.

Od początku myślałam, że ta szkoła powstanie, potem było zwątpienie, ale dziś jak tam weszłam, to po prostu wrażenia były niesamowite, szkoła marzeń. Może z zewnątrz jeszcze nie wygląda, ale w środku jest po prostu mega pięknie. Duże, przestronne sale, pracownie, już łazienki widać ładne, kolorowe, korytarze przestronne no i to co najważniejsze, czyli kąciki relaksacyjne dla dzieciaków – mówi Marta Giszko, dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Siechnicach.

Nowa część szkoły pomieści aż czterystu uczniów, w środku znajdzie się szesnaście sal dydaktycznych wraz z zapleczami sanitarnymi, przestrzeniami rekreacyjnymi, szatnią, świetlicą dla dzieci starszych, jadalnią, kuchnią z zapleczem i wieloma innymi pomieszczeniami. Budynek powstał przy pomocy technologii modułowej, jest to obecnie szybki i nowoczesny sposób budowania tego typu miejsc. Jak zapowiada burmistrz Siechnic gmina ma w planach wybudowanie tą technologią większej ilości placówek.

Zastanawiamy się, żeby w tej technologii również świetlice budować w małych miejscowościach, niewykluczone, że rozbudowa żłobka siechnickiego powstanie w tego typu technologii. W każdym razie robiąc koncepcję i program funkcjonalno-użytkowy chcemy taką możliwość stworzyć projektantowi i wykonawcy, żeby taką technologię zastosował w przetargu, więc otwieramy się na te możliwości – dodaje Milan Ušák.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy