Trzaskowski z młodzieżą o Polsce przyszłości

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocław jest miastem otwartym i tolerancyjnym - tak prezydent Jacek Sutryk przywitał prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, podczas spotkania z wrocławską młodzieżą.

Wrocław to miasto ludzi młodych. Każdego dnia pracujemy nad tym, aby stwarzać dla młodych ludzi szanse – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Powiew nowej energii. Widzicie państwo, co się dzieje w Polsce – ciągłe kłótnie, spory. Dlatego postanowiliśmy rozmawiać z młodymi ludźmi, żeby dowiedzieć się, co naprawdę jest teraz w Polsce ważne. Co młodych nurtuje – dodaje Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, lider ruchu Wspólna Polska.

Zdaniem prezydenta Trzaskowskiego – Ruch Wspólna Polska i Campus Polska Przyszłości, który odbędzie się pod koniec sierpnia, mają być odpowiedzią na to, co obecnie dzieje się na polskiej scenie politycznej. Mają także pomóc rozwiązać najważniejsze problemy, jakie dziś dostrzega polska młodzież. Prezydent Warszawy wspomina o dwóch kluczowych sprawach.

Jeden to gwarancja miejsc pracy. To jest dzisiaj to, o czym rozmawiam z młodzieżą w całej Polsce. Również w mediach społecznościowych. To jest temat numer jeden. Po epidemii, jak odbudowywać gospodarkę, ale też jak zapewnić, że miejsca pracy będą chronione, pewne – dodaje Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, lider ruchu Wspólna Polska.

Wśród wymienionych problemów pojawiały się także służba zdrowia i edukacja.

Druga kwestia to katastrofa klimatyczna, która nam grozi. Wszyscy wiemy, że jeśli nie podejmiemy decyzji już dzisiaj, natychmiast – to ta katastrofa może mieć kompletnie nieobliczalne skutki – dodaje Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy

Prezydent Sutryk podkreślał, że Ruch Wspólna Polska ma być przestrzenią dialogu, szczególnie dla ludzi młodych, z którymi, jego zdaniem, za mało o Polsce się rozmawia.

Te rzeczy, które my robimy jako samorządowcy, jako gospodarze miast i miasteczek, bardzo często robimy z myślą o ludziach młodych. To oni będą beneficjentami tego, co dzisiaj robimy – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Chcemy, żeby głos młodych ludzi był dla nas drogowskazem. Głos ludzi, dla których ważne są takie same wartości, jak dla nas – demokracja, szacunek dla prawa – podsumowuje Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Młodzież, zapytana o to, w jakiej Polsce chciałaby żyć za kilkanaście lat, odpowiada konkretnie.

– Będącej enklawą nauki, bogatej i otwartej na ludzi. 

– Nowoczesnej, otwartej, tolerancyjnej oraz jako członkini Unii Europejskiej.

– Polsce dla młodzieży, nowoczesnej, progresywnej i przyjaznej.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy