Trzecia dawka na Covid-19. Zespół Echo24 w komplecie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
To dla mnie bardzo ważny dzień. Tak samo jak dwa poprzednie, kiedy przyjęłam pierwszą i drugą dawkę szczepionki na Covid-19. Dzisiaj dawka przypominająca. Jestem w szpitalu przy ul. Borowskiej, ale nie sama. Ze mną prawie cały zespół Echo24. Prawie, bo niektórzy mają inne terminy, ale szczepimy się z poczucia odpowiedzialności za siebie, swoich bliskich i za Państwa. Z Państwem spotykamy się na co dzień. A twarde dane są takie, że czwarta fala dotyczy w 80-90 proc. osób niezaszczepionych. To są ofiary tej pandemii - niezaszczepieni.

Poprzednie dawki szczepionki na Covid przechodziliśmy na ogół łagodnie. 

Po pierwszych dwóch dawkach nie miałem żadnych objawów, zrobiłem nawet trening, więc się trzeciej dawki nie obawiam – mówi Tomasz Nykiel, członek Zarządu.

 – Szybko, bezboleśnie, super. To już trzecia dawka, poprzednio miałam niewielkie objawy, gorączka, ale ogólnie nic – mówi Nina Yevtushenko, reporterka Echo24.

Coś czuję,  ale to chyba podekscytowanie, że to trzecia dawka i mam nadzieję, że ostatnia. Jak namówić innych? Myślę, że trzeba się szczepić z uwagi na siebie i innych – mówi Zuzanna Kuczyńska, reporterka, wydawczyni Echo24. 

We wrocławskich punktach szczepień więcej jest chętnych, ale to najczęściej ci, którzy przyjmują już trzecią dawką.

 – Zapraszamy osoby nie przekonane. Nie musimy przekonać się na własnej skórze i przechorować, żeby to nas przekonało do szczepienia. Dmuchajmy na zimne, szczepmy się. Mamy profilaktykę, nie tylko tu, ale także w innych obszarach życia. Zaszczepmy się, uratujmy siebie, naszych bliskich. Jeżeli zachorujemy to przejdziemy to łagodnie. Nie musimy przekonywać się na własnej skórze o powikłaniach choroby Covid-19 – mówi Dorota Kluczyńska, koordynatorka programu szczepień w USK we Wrocławiu. 

Dziś w szpitalu tymczasowym  jest 104 pacjentów. Wolnych miejsc zaledwie 18. Tylko W USK wszystkie respiratory, jest ich 10, są zajęte.  To powinno przekonać niezaszczepionych. Ale nie przekonuje.

 – Ostatnio pomyślałam o tym, że szczepionka i decyzja – szczepić się czy nie – bardzo nas poróżniła. Bardziej niż polityka i rzeczy, o które spieraliśmy się wcześniej. Warto porozmawiać z bliskimi, z tymi, którzy przeszli Covid o ich przeżyciach, o tym jak się czyli i chcąc uniknąć takich przeżyć warto się szczepić – mówi Oliwia Stasiak, reporterka, wydawczyni Echo24. 

Wiele osób już zaszczepionych czeka na możliwość zaszczepienia swoich dzieci. 

Starsza córka ma 13 lat i dwiema dawkami jest zaszczepiona i czekamy na trzecią. A młodsza ma osiem lat i czekamy, aż będzie to możliwe – mówi Karolina Lewicka, członek Zarządu. 

Niestety, najsłabiej zaszczepiona grupa to właśnie uczniowie i studenci. 

Masz wśród swoich znajomych takich, którzy się nie szczepią? Mam, cały czas próbuję ich przekonać, że warto, ale decyzja należy do nich – mówi Marcin Kuśnierek, operator Echo24. 

Niestety, rząd nadal nie wprowadził żadnych obostrzeń dla niezaszczepionych. Odpowiedzialność zrzucając na obywateli i nie dając żadnych narzędzi prawnych np. do sprawdzania paszportów covidowych. Tak się dzieje w szczycie czwartej fali zakażeń, gdy codziennie z powodu Covid umiera w Polsce  500-600  osób. 

Konsekwencje, które codziennie widzimy i oglądamy w mediach, powinny podziałać na naszą wyobraźnię. Ważna jest dbałość o nasze zdrowie – mówi Tomasz Nykiel, członek Zarządu. 

Zobacz również

We Wrocławiu już po raz czwarty została zorganizowana konferencja Management 360, która jest skierowana do managerów, ale też do wszystkich osób, które są zainteresowane zarządzaniem. Do udziału w tegorocznej edycji zostało zaproszonych ponad 20 prelegentów, którzy rozmawiają z uczestnikami między innymi na temat tego, jak współpracować z klientami, jak przeprowadzać trudne rozmowy oraz na temat młodego pokolenia w pracy. Konferencja rozpoczęła się 20 września i potrwa do 22 września.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy