Trzecia Droga dla Wrocławia? Izabela Bodnar o pomysłach na miasto

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W nadchodzących wyborach samorządowych wrocławianie wybiorą prezydenta stolicy Dolnego Śląska spośród sześciu kandydatów. Jednym, a właściwie jedną z nich jest Izabela Bodnar, obecna posłanka na Sejm RP z Polski 2050 Szymona Hołowni. Na konferencji prasowej przedstawiła wartości i punkty programowe, na których chciałaby oprzeć swoją prezydenturę.

– Drogie wrocławianki, drodzy wrocławianie, stoję tutaj przed wami jako kandydatka na prezydenta Wrocławia. Wrocław zawsze był symbolem otwartości, postępu, sukcesu, współpracy, zaufania. Chciałam wam zadeklarować jako kandydatka na prezydentkę, że przywrócę wszystkie te fundamentalne wartości, które są tak charakterystyczne dla naszego wrocławskiego DNA – mówi Izabela Bodnar, posłanka na Sejm RP, kandydatka na Prezydenta Wrocławia.

Izabela Bodnar podkreślała, że niezwykle ważna jest dla niej współpraca z różnymi środowiskami. Deklarowała m.in. wzmocnienie kompetencji rad osiedli oraz wsparcie młodych ludzi na rynku nieruchomości.

– Chciałabym stworzyć warunki do odpowiedniego wejścia w dorosłe życie, warunki do rozpoczęcia tego dorosłego życia pod kątem sfery zawodowej, ale także żeby przybliżyć, ułatwić im dostęp do swojego własnego M. Będę tworzyć programy „Mieszkania dla młodych”, w których będziemy wykorzystywać formuły publiczno-komercyjne, aby stworzyć przestrzenie, aby stworzyć właśnie dostępność dla młodych ludzi we Wrocławiu do własnych czy wynajmowanych mieszkań – mówi Izabela Bodnar, posłanka na Sejm RP, kandydatka na prezydenta Wrocławia.

Zdaniem kandydatki, Wrocław ma szansę stać się liderem wśród miast o zrównoważonym rozwoju i ekologii. Ale do tego potrzebne są inwestycje.

– Ja bym chciała, żeby głos społeczny we Wrocławiu podczas mojej prezydentury był niezwykle silny, żebyście to wy państwo, wrocławianie, urzędnicy, przedstawiciele innych frakcji politycznych wspierali, inspirowali nas drużynowo do realizowania tych ambitnych celów – mówi Izabela Bodnar, posłanka na Sejm RP, kandydatka na prezydenta Wrocławia.

– Trzecia Droga jest na Dolnym Śląsku komitetem kompletnym. Mamy znakomitych kandydatów do Rady Miasta Wrocławia, do Sejmiku, część z nich stoi za mną, ale mamy przede wszystkim liderkę. Mamy lidera w osobie kobiety Izy Bodnar na prezydenta Wrocławia – mówi Stanisław Huskowski, radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy