Trzecia odsłona Dekupażu Nadodrza

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na wrocławskim Nadodrzu po raz trzeci odbyła się akcja Dekupażu. Polega ona m.in. na tym, że edukuje się najmłodszych mieszkańców osiedla, w jaki sposób dbać o swojego pupila, a przede wszystkim, żeby po tym pupilu sprzątać. To także akcja edukacyjna skierowana do wszystkich mieszkańców, zwłaszcza tych, którzy są opiekunami psiaków.

Inicjatorem akcji Dekupaż Nadodrza jest Rada Osiedla. Tu na Nadodrzu co krok można się natknąć na psie kupy. Organizatorzy postawili, nie na karanie za brudzenie, a na nagradzanie za sprzątanie.

Postanowiliśmy wyjść do mieszkańców z taką pozytywną kampanią, pełną radości, kampanią edukacyjną. Zaczynamy od najmłodszych, czyli od dzieci w szkołach, natomiast na tym nie poprzestajemy. Elementem tej akcji dekupażowej jest nie tylko dzisiejsza parada dzieci ze szkół, ale też wspólne dyżury rady osiedla ze strażą miejską i będziemy też jako radni wkładać takie tabliczki na trawniki. Myślę, że tych akcji będzie więcej dzisiaj. Na przykład zgłosiła się mieszkanka z pomysłem zaangażowania gabinetów weterynaryjnych i myślę, że to jest świetny pomysł, także to jest taka praca nie tylko nas jako radnych osiedla Nadodrze, ale większej liczby osób – mówiła przewodnicząca zarządu osiedla Nadodrze Izabela Duchnowska,

– To jest akcja edukacyjna, która ma za zadanie pokazać problem, który wszyscy widzimy, a czasem omijamy go odwracając wzrok. Natomiast chcemy pokazać, że to jest bardzo ważne, aby dbać o przestrzeń publiczną, o naszą przestrzeń i żeby te psie kupy nie były takim codziennym widokiem. To jest praca u podstaw – dodał Jarosław Flis przewodniczący rady osiedla Nadodrze

Na całym osiedlu zostały rozstawione tabliczki informacyjne przedstawiające grafiki psa i hasła zachęcające do sprzątania po swoich pupilach. Dzieci z nadodrzańskich szkół rozdawały ciasteczka w kształcie piesków, łapek i oczywiście psich kup.

Jesteśmy współorganizatorami, rozpoczęłyśmy od edukacji dzieci w szkołach, wybrałyśmy cztery szkoły, które są na terenie Kleczkowa i Nadodrza. Dzisiaj pracownicy socjalni udali się do szkół i z prelekcją i zajęciami plastycznymi, czyli oto te banery i chorągiewki zostały stworzone z nami. Opowiedziałyśmy o co chodzi, dlaczego jest to tak ważne, żeby kupy nie leżały na chodnikach, to jest ich otoczenie, tu się bawią, tu spędzają swoje popołudnia, idzie wiosna, lato. 90 procent dnia będą spędzać na świeżym powietrzu i leżąca kupa będzie im w tym przeszkadzać. Edukacja i do tego jeszcze same przyjemności czyli pieczenie ciastek ze stowarzyszeniem Iskierka – mówiła Katarzyna Kurek pracownica socjalna z wrocławskiego MOPSu

Niesprzątanie po swoim psie jest wykroczeniem. Strażnik miejski lub policjant może wystawić mandat w wysokości nawet 500 złotych.

Zobacz również

11 października, w piątek, na Scenie na Świebodzkim Teatru Polskiego we Wrocławiu zobaczymy premierę spektaklu „Ósmy dzień tygodnia” Marka Hłaski. To będzie pierwsza premiera w sezonie 2024/2025. W spektaklu zobaczymy zarówno aktorów Teatru Polskiego, jak również studentów z trzech wrocławskich uczelni artystycznych.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy