Trzy i pół tysiąca Kart Aglomeracyjnych dla mieszkańców gminy Kobierzyce

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocław ma kartę "Nasz Wrocław", a gminy ościenne zrzeszone w Stowarzyszeniu Aglomeracja Wrocławska mają kartę aglomeracyjną. Karta aglomeracyjna upoważnia do 50% zniżki na wiele atrakcji we Wrocławiu i poza nim. W samym stowarzyszeniu zrzeszonych jest 25 gmin, natomiast 24 gminy obejmują zniżki w ramach Karty Aglomeracyjnej. Program trwa od trzech lat, natomiast najmłodsi uczestnicy, tacy jak gmina Kobierzyce, korzystają z karty aglomeracyjnej po raz drugi.

W gminie Kobierzyce wręczono trzy i pół tysiąca takich kart. Uprawniają one do zniżek  np. we Wrocławskim Z oo czy  Hydropolis, w średzkim parku wodnym czy MOSiRze w Sycowie.  W Kobierzycach karty będą dystrybuowane przez szkoły, aby jak najwięcej dzieci mogło skorzystać ze zniżek

– Aglomeracja to jest związek gmin, którego tworzą. W ramach tego związku Karty Aglomeracyjne otrzymują wszystkie gminy, które są tam zrzeszone.  Karta upoważnia do wielu atrakcji, do wielu ulg, na przykład wejściu na basen, wejściu do zoo, czy wejściu na stadion. Otrzymaliśmy w tym roku dużo więcej kart, bo to jest drugi już raz, to jest druga edycja, 3,5 tysiące kart. Będą one przekazane szkołom, a w kolei szkoły rozdzielą to na dzieci, a dzieci przekażą swoim rodzicom, dziadkom  – mówił  Ryszard Pacholik wójt Gminy Kobierzyce.

Idea Karty aglomeracyjnej polega na tym, że  jest ona dostępna dla osób, które mają stały lub czasowy meldunek na terenie gminy zrzeszonej w stowarzyszeniu. Np. W Kobierzycach z karty mogą skorzystać pełnoletni mieszkańcy gminy lub dziecko, które jest pod opieką pełnoletniego, zameldowanego tam mieszkańca. 

– Karta Aglomeracyjna to taki fajny przedmiot, który uprawnia do 50 procentowej zniżki w wielu atrakcjach. Może z nich skorzystać każdy mieszkaniec jednej z 24 gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Aglomeracji Wrocławskiej z wyłączeniem mieszkańców Wrocławia, bo Wrocławianie mają program Nasz Wrocław, który jest jeszcze korzystniejszy, ale staramy się dobić z kartą aglomeracyjną do tych korzyści, które mają Wrocławianie  – mówił Marcin Dymalski  ze stowarzyszenia Aglomeracja Wrocławska.

Z roku na rok jest wydawanych coraz więcej kart aglomeracyjnych. W tym roku Stowarzyszenie Aglomeracja Wrocławska rozdało 50 tysięcy kart, z czego 3 i pół tysiąca trafiło do Kobierzyc. Liczba wydawanych kart zależy między innymi  od liczby mieszkańców danej gminy. 

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy