Tulipany na 17 września

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
17 września przypada kolejna rocznica agresji sowieckiej na Polskę. Szkoła Podstawowa nr 107 we Wrocławiu postanowiła więc w nietypowy sposób upamiętnić to wydarzenie.

17 września 1939 roku łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczpospolitej Polski, tym samym realizując ustalenia zawarte w pakcie Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją tego paktu był rozbiór Polski. W ramach upamiętnienia wydarzenia sprzed lat, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 107 we Wrocławiu przed placówką posadzili cebulki biało-czerwonych tulipanów. Tulipany, które zakwitną na przełomie marca i kwietnia będą miały dodatkowe znaczenie. Mają symbolizować masową zbrodnię sowiecką na polskich oficerach i inteligencji.

To jest symbol, że te kwiaty rozkwitną jako pamiątka o ludziach i śmierci. To ważne, żebyśmy pamiętali — tłumaczy Łukasz Migniewicz, nauczyciel historii z SP 107 we Wrocławiu.

Jak mówi historyk, uczniowie chętnie zaangażowali się w akcję sadzenia tulipanów szczególnie, że już w 4 klasie szkoły podstawowej dzieci uczą się właśnie o historii Polski i poruszają z nauczycielem trudniejsze tematy.

—  Zawsze zaczynam od daty 1.09 i tego, co się wtedy wydarzyło. Później pytam już o 17.09 i okazuje się, że część dzieci wie co się działo, bo w domu ktoś im o tym opowiadał i od tego zaczyna się właśnie wspaniała dyskusja — dodaje Łukasz Migniewicz.

Szkoła podstawowa nr 107 we Wrocławiu już kolejny raz angażuje uczniów i upamiętnia wydarzenia historyczne. Jak mówi dyrektor, ma to na celu edukowanie dzieci poprzez działanie.

Od trzech lat cały czas coś organizujemy. Np. na 100 lat niepodległości mieliśmy multimedialne przedstawienie na boisku szkolnym, wyświetlane na elewacji — mówi Dariusz Cichy, dyrektor SP 107 we Wrocławiu.

Dzięki upamiętnianiu historycznych wydarzeń młode pokolenia Polaków mają szansę na dogłębne poznanie losów swoich przodków.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy