Turcja i Grecja – ulubione miejsca na polskie wakacje

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Aż trudno to powiedzieć - przed nami ostatnie 2 tygodnie wakacji. Polacy, nie zważając na drożyznę i inflację, tłumnie wyruszyli na urlopy. Ulubione kierunki to Turcja, Grecja i Egipt. Można jeszcze oczywiście pojechać poza sezonem i wtedy będzie może trochę taniej.

We Wrocławiu, na Rynku, trudno spotkać wrocławianina. Nasze miasto jest popularnym kierunkiem dla polskich turystów. 

  • Odpoczywam od pracy, wakacje mamy, końcóweczka urlopu jeszcze. Wracamy do domu, byliśmy na tydzień i wracamy. Urlop zrobiliśmy sobie w tygodniu po to, żeby uniknąć nadmiaru turystów w weekend – mówią turyści. 

W tym roku aż 20 milionów Polaków – to prawie o 2 mln więcej niż w poprzednich latach deklarowało, że skorzysta z wakacji. Skorzysta tzn. nie zwracając uwagi na ceny, które od wiosny mocno poszybowały w górę – wyjadą dalej. Najczęściej Polscy wybierali sprawdzoną od lat i jeszcze niezbyt drogą Grecję oraz Turcję. Trzecim kierunkiem był Egipt, ale też zawsze chętnie krajanie jadą na prawdziwą włoską kuchnię nad ciepłe morze. 

  • Jesteśmy znad morza i jedziemy w stronę Włoch, na wakacje. Żeby się ochłodzić? Nie, żeby się nagrzać. Teraz nad morzem 2 tygodnie padało, więc jedziemy się ogrzać – mówią turyści. 

Nie wszędzie jest tak ciepło jak na Dolnym Śląsku, gdzie od kilkunastu dni termometry wskazują ponad 30 stopni w cieniu. A we Włoszech pogoda zawsze jest piękna, a do tego jest ciepłe morze i niezwykłe, urokliwe miasteczka zachęcające do spędzenia tam czasu i wydania pieniędzy. Ale pieniądze można też wydać w Polsce.

 – Zamierzamy jechać w góry Sowie, zamierzamy zobaczyć Wielką Sowę i rozejrzeć się za grzybami. Podobno jest ich dużo, bo jest gorąco i padało i widzimy, że ludzie zbierają mnóstwo grzybów – mówi wrocławianka. 

Można odpocząć, zrobić zapasy na zimę – grzyby przydadzą się na wigilię . Ale nie brakuje opinii, że  wakacje za granicą są równie drogie jak w Polsce, nad Bałtykiem. Dlatego niektórzy planują… głównie pracę.  

Będzie pracowicie, tydzień wolny, weekend zapracowany – mówi wrocławianka. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy