Turniej 4 Zamków: rycerskie walki i widowiskowe pokazy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wielkimi krokami zbliża się turniej czterech zamków. To wydarzenie zarówno dla małych jak i dużych przez  Bolków przejdzie uroczysta parada, a na zamkach będą bitwy rycerskie, turnieje walki oraz łucznicze pokazy konne. Nie zabraknie również jarmarku oraz konkursu na najlepsze przebranie wśród gości imprezy.

29 i 30 czerwca turniej czterech zamków, nawiązujący do współpracy ze szlakiem czterech zamków obejmujących teren gminy Bolków. Na zamku w Bolkowie stoiska rękodzieła średniowiecznego, atrakcje dla najmłodszych i dla starszych, różnego rodzaju warsztaty, a punktem kulminacyjnym jest wielka rycerska parada historyczna, która wyruszy z zamku Bolków do zamku Świny. 29 czerwca o godzinie 17 przez Ratusz, przez Stare Miasto w Bolkowie. Udział dla każdego jest bezpłatny, wystarczy mieć piękny strój historyczny, który zresztą będzie nagradzany, bowiem uczestnicy biorą jednocześnie udział w konkursie na strój historyczny — mówi Julita Izabela Zaprucka, dyrektorka Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

 Przed wielką paradą rycerską, czyli o godzinie 14.00 odbędzie się pokaz jazdy konnej.

– Jest to inicjatywa promująca szlak czterech zamków, czyli cztery nasze zamki znajdujące się w Gminie Bolków. Oprócz nas do szlaku należą zamek Świny, zamek Niesytno oraz zamek Lipa. Niestety stan tych dwóch ostatnich zamków nie pozwala jeszcze na uczestnictwo, ale planujemy tę całą formułę rozszerzyć. Natomiast na ten weekend zapraszamy do nas i zamek Świny, gdzie odbędzie się turniej czterech zamków, na których oprócz pokazów rzemieślniczych, warsztatów historycznych, będzie bitwa — mówi Krzysztof Kędroń, kierownik muzeum zamek Bolków.

W sobotę i niedzielę między zamkami będzie kursować bezpłatny bus. 

Bardzo serdecznie zapraszam do tej fascynującej przygody — dodała Julita Izabela Zaprucka, dyrektorka Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

Szczegółowy harmonogram imprezy można znaleźć na stronie dolnyslask.travel

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy