Turniej piłkarski ZDolny Śląsk

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Być, jak Lewandowski, Szczęsny, czy Piątek każdy z chłopców biegających po tej murawie ma marzenia, a turniej ZDolny Śląsk łączy marzenia z rozwojem piłkarzy.

– Dzieciaki rywalizują w turnieju piłki nożnej. Udział w każdym z tych turniejów biorą udział z Dolnego Śląska, a także z całej Polski między innymi gośćmi była u nas Pogoń Szczecin. Mamy szkółki z Wrocławia między innymi Akademie Śląska Wrocław – mówi współorganizator turnieju Wojciech Pawłowski.

– Turniej jest świetnie zorganizowany, jest bardzo dobra płyta do grania. Najważniejsze w tym wieku jest to, żeby chłopcy mieli, jak najwięcej minut spędzonych na boisku w krótkim odstępie czasu. Tutaj mamy pięć boisk – dodaje Wiktor Rusak, trener Akademii Śląska Wrocław.

Dzieci chcą grać w piłkę i zbierać doświadczenie na boisku podczas meczów z rówieśnikami. Żeby zostać zawodowym piłkarzem ważne są treningi, ale i talent. A czy młodzież na Dolnym Śląsku jest zdolna?

– Jest bardzo zdolna jest coraz więcej osób, a potem z tej całej masy wybiera się najzdolniejszych chłopców – podkreśla dyrektor sportowy szkółki Juventusu Turyn we Wrocławiu, Adam Nadbrzeski.

Turniej został podzielony na dwie fazy: eliminacyjną i finałową, aby najlepsi mogli grać z najlepszych. Oprócz wyników sportowych najważniejsza jest jednak dobra zabawa i rozwój.

– Wysoki poziom jest. Dobrze gramy, ale moglibyśmy grać lepiej, Aleks nam nie podaje piłki – dodają młodzi piłkarze.

Wygranymi 5 edycji turnieju zdolny Śląsk byli: Akademia pilkarska Śląska Wrocław, Parasol Wrocław, Akademia Pilkarska Pogoni Szczecin oraz Footbal Academy Legnica.

Zobacz również

Już po raz 30. w Złotoryi odbyły się międzynarodowe otwarte mistrzostwa Polski w płukaniu złota. Zawody, które odbywają się zawsze w ostatnie weekendy maja przyciągają nie tylko płukaczy z całej europy, ale również turystów. 

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy