Turniej Piłki Nożnej Wrocław CUP 2023 na placu Wolności

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Już w najbliższy piątek, 15 września, we Wrocławiu odbędzie się turniej piłki nożnej Wrocław Cup 2023. Tym razem będzie to już 13. edycja tego wydarzenia. W samym centrum Wrocławia na Placu Wolności spotkają się zarówno drużyny męskie, jak również żeńskie, aż z 17 krajów świata.

Będzie jak zawsze głośno, fajnie i na bardzo wysokim poziomie, szczególnie piłkarskim. Mamy też nadzieję, że dopiszą kibice. Jeszcze nigdy nie mieliśmy tak dużo drużyn i nie mieliśmy takich drużyn. Gościmy między innymi Meksyk, to takie największe wyróżnienie dla naszej dyscypliny sportu, bo Meksyk to tak jakbyśmy gościli Brazylię w najlepszym składzie, w takiej dużej piłce — mówi Maciej Gudra, organizator Wrocław CUP 2023.

Tegoroczna edycja wpisuje się także w obchody 40-lecia koła Wrocławskiego Towarzystwa Pomocy im św. Brata Alberta, które od lat pomaga osobom będącym w kryzysie bezdomności. Turniej potrwa do niedzieli 17 września. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 

Warto przyjść przede wszystkim, żeby zobaczyć, jak osoby, które są w kryzysie bezdomności radzą sobie i żeby zobaczyć, że to tak naprawdę to nie są tacy bezdomni, o których my myślimy i widzimy. Warto przyjść, żeby się zmierzyć z tym stereotypem i żeby wiedzieć, że te osoby też mają pasję, że to są bardzo często młodzi ludzie, wysportowani i się realizują właśnie w tych pasjach. Oczywiście ta piłka nożna dla nich, to nie jest tylko zabawa, ale to też jest też taki proces, nagroda za pracę, którą oni wykonają ku temu, żeby wyjść z tego kryzysu bezdomności — mówi Maciej Gudra.

-Ludzie, którzy doświadczają kryzysu bezdomności, bardzo często zatracają takie właśnie umiejętności społeczne, umiejętności budowania relacji, umiejętności wspólnego zdobywania celów. Więc akurat piłka nożna jest bardzo dobrym sposobem na to, żeby to odbudowywać — mówi Rafał Jakubczyk, wicedyrektor zarządzający, Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta.

We wtorek 12 września odbyło się losowanie grup turnieju. W żeńskim turnieju wezmą udział między innymi drużyny z Meksyku, Bułgarii i Francji, a w męskim z Belgii, Niemiec, Austrii, Irlandii i Norwegii. Nie zabraknie oczywiście drużyn z Polski. 

Mam nadzieję, że będzie bardzo dużo emocji, że będzie sportowa rywalizacja, walka fair play, a niech wygrają najlepsi. Uważam, że każdy zespół przygotowuje się na swój sposób. Powinien być mocny przede wszystkim piłkarsko, o dużej jakości, mocny mentalnie. Mamy międzynarodowe towarzystwo, tak że jestem przekonany, że będzie świetna zabawa — mówi Jacek Magiera, trener Śląska Wrocław.

 Turniej Wrocław Cup 2023, rozpocznie się w piątek 15 września o godzinie 13.

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy