Tymczasowy Profil Zaufany

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ograniczenie kontaktów zablokowało możliwość załatwienia wielu spraw urzędowych. Ministerstwo Cyfryzacji chce zlikwidować bariery i umożliwiło założenie Profilu Zaufanego całkowicie przez internet. Sprawy między innymi związane z dowodem osobistym, rozliczeniem podatkowym czy w ZUSie można rozwiązać zdalnie.

Najszybszą metodą założenia Profilu Zaufanego jest skorzystanie ze swojego banku, który ma dane klienta i może je potwierdzić. Jeżeli jednak banku nie ma na liście można zdalnie złożyć wniosek i potwierdzić dane w punkcie. 

Z powodu kwarantanny nie każdy może przyjść do punktu. Ministerstwo Cyfryzacji zachęca jednak do zakładania online tymczasowego Profilu Zaufanego .  Dane wpisane w formularz na stronie internetowej urzędnik sprawdzi przez Skypa.  

Wniosek można wypełnić na portalu gov.pl w zakładce załóż tymczasowy profil zaufany. Po wypełnieniu danych osobowych nadany zostanie numer wniosku, który należy podać dzwoniącemu urzędnikowi.

Po wstępnej weryfikacji telefonicznej zostanie przesłana wiadomość na adres e-mail z linkiem do aplikacji. Przez darmową aplikację klient połączy się z urzędnikiem i pokaże swój dowód osobisty tak by urzędnik mógł wszystko przeczytać i zaakceptować wniosek.

Tymczasowy Profil Zaufany po trzech miesiącach będzie można przedłużyć.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy