Tysiące gitar i muzyczne brzmienia, czyli Gitarowy Rekord Świata i 3-Majówka we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
„Hey Joy” zabrzmi na wrocławskim Rynku po raz kolejny! Już tylko godziny dzielą nas od bicia Gitarowego Rekordu Świata. Do stolicy Dolnego Śląska zawita tysiące gitarzystów i gitarzystek, którzy wspólnie zagrają utwór Jimiego Henrixa.

Witam serdecznie! Tu Leszek Cichoński. Inauguracja Gitarowego Rekordu Świata, po raz 22 gramy na rynku. Tutaj krokodylu z gitarą. Notabene krokodyl to jest ksywa Darka Kozakiewicza. Darek Kozakiewicz zagra z nami na rekordzie. Zagra w takim tributcie dla Hendrixa razem z Janem Borysewiczem. Tak że zapraszamy serdecznie. Gramy już od 11:00. Przypomnę jeszcze te pięć akordów „Hey Joe”, żeby wszyscy wiedzieli na pewno i się przygotowali dobrze. Te pięć akordów „Hey Joe” to jest C-dur, G-dur, D-dur, A-dur, E-dur i te 5 prostych akordów wystarczy, żeby zostać rekordzistą świata – mówi Leszek Cichoński, pomysłodawca Gitarowego Rekordu Świata.

Gitarowy Rekord Świata to jedna z największych imprez, która co roku przyciąga do Wrocławia tysiące miłośników gitar. W 2023 roku padł kolejny rekord, na wrocławskim rynku „Hey Joe” wspólnie zagrało 7967 gitar. I to właśnie tyle potrzeba, żeby pobić kolejny rekord.

Czeka nas full fantastycznej zabawy. Bardzo ładna pogoda, cieplutko jest, nie trzeba się ubierać, warto ze sobą zabrać. Przypomnę na wstępie butelkę wody, bo będzie naprawdę bardzo ciepło i bardzo długo, bo spotykamy się o 11:00 na wrocławskim Rynku. Rejestrujemy się w strefie gitarzysty w dwóch punktach rejestracji i wchodzimy do strefy gitarzysty, gdzie będziemy próbowali pobić 22 raz Gitarowy Rekord Świata – mówi Paula Szewczyk, współorganizatorka Gitarowego Rekordu Świata.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo dodatkowych atrakcji strefę dla dzieci, wypożyczalnię gitar i prezentację sprzętu.

Będzie Hyde Park nowy nasz punkt na mapie, na którym będzie można z biegu przyjść, pokazać się, zagrać. Będzie balkon w Galerii Italiana, który będzie grał nawiązując do wspomnień z pandemii, czyli momentu, w którym Gitarowy Rekord Świata odbywał się na balkonach u ludzi. Więc tutaj nawiązujemy do tego i kilkoro z naszych artystów zagra właśnie koncert z tego balkonu. Zachęcamy do przebierania się, bo będzie konkurs na najlepsze przebranie i do przenoszenia swoich wspaniałych gitar stworzonych z byle czego, czyli Konkurs na gitarę z byle czego. Będziemy je prezentować ze sceny głównej – mówi Paula Szewczyk, współorganizatorka Gitarowego Rekordu Świata.

Majówka we Wrocławiu to także pierwszy plenerowy festiwal muzyczny w Polsce, czyli 3-Majówka na terenie kompleksu Hali Stulecia.

Moc koncertów, trzy sceny, a tak naprawdę trzy i pół, bo mamy jeszcze scenę, na której grają amatorzy. Mnóstwo koncertów tak naprawdę od rana do nocy, Silent Disco, mnóstwo zabawy, Krzysztof Zalewski, Organek, Kwiat Jabłoni, PRO8l3M, Paktofonika, także bardzo duży rozstrzał artystów i każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Wiktoria Drwięga, organizatorka 3-Majówki.

Szczegóły dotyczące 3-Majówki i Gitarowego Rekordu Świata można znaleźć na stronach wydarzeń.

Tegoroczny Gitarowy Rekord Świata rozpoczynamy hasłem fredrowskim, czyli „Jeśli nie chcesz mojej zguby, na gitarze zagraj luby!”. 22. Gitarowy Rekord Świata uważam za otwarty. Zapraszamy 1 maja na wrocławski rynek – mówi Paula Szewczyk, współorganizatorka Gitarowego Rekordu Świata.

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy