– W moim przypadku, dość szczególnym, rozważałem Politechnikę Wrocławską i Politechnikę Gdańską. Stwierdziłem, że zostaję w rodzinnym mieście Wrocławiu. Już wtedy wiedziałem, że będę chciał działać dodatkowo, oprócz studiów działać społecznie. Tak szybko wylądowałem w klubie filmowym, a później w samorządzie studenckim – mówi Kamil Nawirski, sekretarz Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Wrocławskiej.
Kamil Nawirski jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej. Aktywnie działa w Stowarzyszeniu Absolwentów. Jak sam podkreśla, uczelnia, oprócz rozwoju naukowego, kształtuje także umiejętności miękkie.
– Oprócz tego, że jestem inżynierem, który skończył studia na konkretnym kierunku to mam ogromne doświadczenie i umiejętności związane z zarządzaniem projektami, zarządzaniem ludźmi, kontaktami między ludźmi – dodaje Kamil Nawirski, sekretarz Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Wrocławskiej.
Rekrutacja na nadchodzący w październiku rok akademicki już się rozpoczęła, natomiast cała procedura składania dokumentów, wyłaniania zakwalifikowanych oraz ogłaszania list została przesunięta na sierpień. Najwięcej niewiadomych na razie stawiają egzaminy wstępne.
– Rozważamy różne opcje od egzaminu zdalnego z wykorzystaniem narzędzi internetowych po przeprowadzenie egzaminu w takiej formule jak dotychczas, czyli stacjonarnie z podziałem na dużo więcej sal i przestrzeni. Tak naprawdę czekamy na to, jak będą wyglądały matury, bo od tego uzależniamy swoje działania – zaznacza Mateusz Przygoda z działu rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.
Sam system rekrutacji już od lat działa zdalnie.
– Praktycznie większość obowiązków ciążących na kandydatach lata temu przeniesiona była do systemu. Do momentu opublikowania list kandydatów zakwalifikowanych, Ci nie mają z nami kontaktu. Tak było od lat, nawet nie ze względu na obecną sytuację – dodaje Mateusz Przygoda z działu rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.-
Absolwenci PWr podkreślają, że na brak zajęć dodatkowych i możliwości rozwoju nie można narzekać, co w przyszłości może zaowocować.
– Szereg wydarzeń, które się dzieją przy uczelni, szereg organizacji studenckich i kół naukowych, w które się można zaangażować. Dyplom Politechniki Wrocławskiej jest tym, który pozwala myśleć w szerokim zakresie o tym, gdzie się chce pracować – mówi Kamil Nawirski, sekretarz Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Wrocławskiej.
Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie Politechniki Wrocławskiej.