Uczymy komputery myśleć

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Algorytmy od lat pomagają organizować pracę w wielu miejscach. Cyfryzacja danych pozwala w szybki sposób nie tylko je archiwizować, ale też segregować w kategorie. Daje możliwość odczytania wniosków na podstawie konkretnych danych. Jedna z firm IT z Wrocławia pozyskała właśnie na swoje badania milion złotych. Wspólnie z psychologami z Uniwersytetu SWPS będą tworzyć narzędzie personalizujące odbiorcę.

Dofinansowanie na narzędzie, które będzie analizować dane użytkowników mediów społecznościowych i wyciągać wnioski z ich aktywności. Ma służyć marketerom i agencjom do lepszego profilowania przekazów marketingowych i zwiększania ich efektywności.

Dane z algorytmów mają pomóc wyłapać trendy marketinowe by dostosować oferty do konkretnych odbiorców. Sztuczna inetligencja jest wykorzystywana wszędzie tam gdzie ilość danych i niuansów pomiędzy nimi jest problematycznie duża. 

Wykorzystanie takich narzędzi skraca czas rozpoznawania danych o kilkaset procent. Przykładem jest środowisko patologów, którzy na oko oceniali próbki i zależnie od swojego doświadczenia wyciągali wnioski. 

Obiektywizm ma zapewnić wykorzystanie algorytmów, które mając w bazie danych informacje pozwalają w szybszy sposób określać zmiany komórkowe. 

By w pełni korzystać z możliwości maszyn potrzebna jest zmiana procesu edukacji.

Proces edukacyjno- rozwojowy prowadzi też inna firma z Wrocławia, która udostępniając swoje narzędzia informatyczne pomaga zarządzać danymi. 

Oprogramowanie dostosowane jest do wykrywania zmiennych niuansów w dokumentach, w razie wątpliwości program prosi nadzorującego pracownika o pomoc. Uczy się i efekty nauki potwierdzone przez pracownika stanowią później ścieżkę pracy automatycznej. 

Sztuczna inteligencja jest w stanie wykryć nawet osobę, która ma złe intencje. Program wykrywający twarze i rozpoznający emocje prowadzi analizę behawioralną w wyniku czego wskazuje te zachowania, które mogą być groźne. 

Sztuczna inteligencja to model algorytmów, które dzięki otwartej ścieżce uczenia maszynowego mogą wyciągać wnioski w oparciu o zebrane dane. Wiele z badań na ten temat wykazuje znacznie większą skuteczność pracy w porównaniu do ludzkich możliwości. Maszyna w końcu nie potrzebuje jeść, ani spać, natychmiastowo po kalibracji wykona zadania.