Uczymy się solidarności. Wykłady online

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ośrodek Pamięć i Przyszłość, czyli Centrum Historii Zajezdnia przygotowało cykl wykładów online pod tytułem „Uczymy się solidarności”. Zostały w nim zawarte opowieści o najważniejszych wydarzeniach z okresu PRL-u.

Jest to cykl pięciu filmów, gdzie wykwalifikowani pracownicy Centrum Historii Zajezdnia opowiadają o najnowszej historii Polski, rozpoczynając od strajków z 1980 roku, przechodzą przez stan wojenny, a kończą na obradach Okrągłego Stołu i wolnych wyborach – mówi Emilia Deneko, specjalista ds. Projektów Edukacyjnych.

Treść tych wykładów bazuje na podstawie programowej, dlatego filmy mogą być doskonałym dodatkiem do lekcji historii w szkołach ponadpodstawowych. Materiały zostały przygotowane z napisami w 3 językach : polskim, angielskim i ukraińskim.

Poprzednie nasze projekty takie jak na przykład Meeting with history albo oprowadzanie po naszej wystawie w technologii 360 stopni, udowodniły nam, że środowisko wrocławskich obcokrajowców, jest bardzo aktywne, że są to ludzie, którzy interesują się historią Polski oraz historią Wrocławia. Dlatego też chcemy być dla nich dostępni i chcemy jak najwięcej naszych materiałów tłumaczyć na języki obce – opowiada Emilia Deneko.

Cykl wykładów „Uczymy się solidarności” składa się z 5 odcinków, z których 3 są już dostępne do obejrzenia w sieci.

Można je obejrzeć na naszej stronie, na naszym fanpagu na facebooku oraz na naszym kanale  na YouTubie. Dwa pozostałe  filmiki zostaną udostępnione 10 i 17 marca. Później wszystkie te wykłady będą już na stałe dostępne dla wszystkich – mówi Joanna Kacprzak, specjalista ds. Organizacji Projektów.

Na zakończenie cyklu, organizatorzy przygotowali małą niespodziankę. 

Tydzień po opublikowaniu ostatniego filmu, a dokładnie 24 marca, dla wszystkich uważnych słuchaczy ogłosimy konkurs, gdzie będzie można wygrać wejściówki do Centrum Historii Zajezdnia oraz katalog z wystawy „Zajezdnia strajkuje” – dodaje Joanna Kacprzak.

Wykłady w formie filmików są dopełnieniem do wystawy czasowej „Zajezdnia Strajkuje”, którą można zobaczyć w Centrum Historii Zajezdnia. Szczegóły są dostępne na stronie www.zajezdnia.org.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy