„Udając ofiarę” we wrocławskiej AST

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Bohater, który z upływem czasu coraz gorzej odnajduje się we współczesnym świecie. "Udając ofiarę" to spektakl dyplomowy grupy studentów Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Premiera już 25 września.

„Udając ofiarę” to opowieść o młodym, wrażliwym i trochę autystycznym chłopaku, który nie może się odnaleźć w świecie – mówi Krzysztof Dracz, reżyser spektaklu. 

Wala to chłopak, który wydaje się nie pasować do otaczającego go świata. Gdy obserwuje ludzi, widzi mnożące się kłamstwa i fałsz. Zdaniem reżysera –  Krzysztofa Dracza, jest to współczesna opowieść o anty Hamlecie. 

Hamlet zastanawia się czy zasnąć czy walczyć z przeciwnościami losu, tak Wala chciałby się ukryć, zniknąć. Wtedy uniknie śmierci, bo nikt nie będzie wiedział, że on żyje – dodaje reżyser. 

Główną rolę zagra Paweł Wydrzyński, w postać jego ojca wcieli się Piotr Czarniecki, a jego dziewczyny Anna Nowak.  

Ojciec stara się tchnąć nowe życie w chłopaka, który zdaniem ojca jest uwikłany w wadliwe myślenie o świecie – tłumaczy Piotr Czarniecki, grający rolę ojca Wali.

Znudzona życiem, pokazuje mu, jak jego życie jest beznadziejne. On to zauważa i chce zmienić – dodaje Anna Nowak, grająca dziewczynę Wali.

Twórcy podkreślają, że spektakl niesie za sobą wiele uniwersalnych wartości, które pozostaną z widzem na dłużej.

Mam wrażenie, że ta opowieść jest niezwykle współczesna. Tekst ma około 15 lat. Pokazuje, jak stary świat radzi sobie z nowym, a właściwie, jak sobie nie radzi – podsumowuje Teo Dumski, drugi reżyser spektaklu.

 „Udając ofiarę” to dramat Olega i Wladimira Presniakow.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy